izipLucie Váchová, Miss České republiky za rok 2003, je průvodkyní a patronkou Elektronické zdravotní knížky (EZK) systému IZIP. S příchodem jara nám poradí, jak si udržet fyzickou kondici a zdravý životní styl.

S jarem přichází období, kdy každá z nás přemýšlí, jak by po dlouhé zimě zregenerovala nejen svou pleť a vlasy, které trpěly nejvíce, ale také celý organismus. A ne nadarmo se říká, že co je zdravé, to je krásné. Proto bychom neměly zapomínat ani na své zdraví. A jak na to? Komplexní přehled o vašem zdraví vám poskytne Elektronická zdravotní knížka. Díky novým funkcím budete vědět, jakou máte hladinu cukru v krvi nebo stav cholesterolu, kdy máte jít na preventivní prohlídku. Sledování BMI indexu je pak třešničkou na dortu kontroly správného životního stylu.

Například zmíněná funkce „BMI index" umožňuje, ukládat jednotlivé záznamy za určité období. Díky zobrazení křivky na dynamickém grafu jsou pak dobře vidět hraniční hodnoty. Hned tedy víte, kdy máte začít více sportovat nebo naopak jíst kaloricky vydatnější stravu.

„Musím přiznat, že se docela hlídám. Bojím se o sebe. Kolísání hmotnosti většinou pocítím i bez pomoci přístroje na její měření. Mám ale opačný problém než většina lidí, kteří si chtějí hlídat svou váhu - je pro mě obtížné přibrat. Proto jedině vítám, když si budu moci zapisovat údaje o mé hmotnosti na jedno místo a vždycky se budu moci podívat, jakou váhu jsem měla před rokem nebo před dvěma a tomu přizpůsobit svoje stravovací návyky,“ říká Miss ČR, modelka a televizní moderátorka Lucka Váchová.

Elektronická zdravotní knížka vás včas upozorní i na blížící se preventivní prohlídku

izipKe zdravému životnímu stylu patří také pravidelná návštěva lékaře, který může včas odhalit příčiny případných obtíží. Je proto důležité na tyto prohlídky nezapomínat a pravidelně lékaře navštěvovat. Elektronická zdravotní knížka vás včas upozorní na blížící se preventivní prohlídku, na kterou máte jako pacient ze zákona nárok. Díky tomu je možná rychlejší a přesnější léčba i chronických onemocnění, a tím se také zvyšuje úspěšnost léčby.

„Chodím pravidelně na preventivní lékařské prohlídky a kdykoliv zpozoruji nějaké nezvyklé příznaky, ihned je konzultuji s odborníkem. Nechci doplatit na zanedbání svého zdravotního stavu, jako mnoho lidí okolo mě. Zdraví je to nejcennější, co máme a neměli bychom na to zapomínat,“ tvrdí Lucka a vzápětí dodává: „Myslím si, že Elektronická zdravotní knížka je ideální nástroj, jak se aktivně starat o své zdraví.“

Pro maminky a mladé ženy nabízí EZK také jednu zajímavou možnost. Při její registraci na vybraných pobočkách Pojišťovny VZP, a.s. získáte (pokud jste pojištěné u VZP) na jeden rok zdarma pojištění hospitalizace Garance Plus. Bude vám poskytnuto finanční odškodné ve sjednané výši na uhrazení případných nákladů spojených s pobytem ve zdravotnickém zařízení při hospitalizaci z důvodu nemoci, úrazu, těhotenství nebo porodu. To ocení zejména mladé ženy, které plánují přírůstek do rodiny. Navíc hned po narození je možné zapsat průběh porodu včetně tzv. Apgar skóre dítěte do maminčiny EZK.

Více se o Elektronické zdravotní knížce dočtete na www.izip.cz.

Pokud máte nějaké otázky týkající se zdravého životního stylu na Lucku Váchovou, můžete je poslat na e-mail otazky@lucievachova.cz.

Reklama