Máte doma chlapa, který žárlí, je lakomý, nerudný, neustále prudí, izoluje vás od kamarádek, pro facku nejde daleko a ještě ve vás vyvolává pocity viny, že si za to všechno můžete sama? Pak nejste šťastná, i kdybyste si to stokrát namlouvala. Zbavte se ho: Odejděte od něj nebo ho donuťte odejít a uvidíte, že vám narostou křídla a budete se štěstím vznášet.

Já vím, že se to lehce řekne a hůř provádí. Je to nesnadné, bolestné, někdy se zdá, že naprosto nemožné, ale věřte, jde to. Sama jsem toho důkazem. Můj proces osvobození trval několik let, ale přinesl své ovoce. Dnes jsem volná, šťastná a mám pocit, že konečně žiju.

Neexistuje univerzální recept, můžu se vám svěřit jen s tím svým.

A - snažte se být finančně nezávislá. To vám zvedne sebevědomí a uvolní ruce. Mně v tom hodně pomohla Žena-in a nikdy jí za to nepřestanu být vděčná.

B - nevymlouvejte se na děti. Až vyjdou ze školy, až odmaturují, až, až, až. Pro ně nikdy není vhodný čas pro rozvod rodičů. Pro mě to bylo snazší tím, že dcery stály při mně. V tom ovzduší hádek, násilí a šikany také nechtěly žít.

C - nedejte na jeho sliby ani vyhrožování a buďte důsledná. Nejvíc jsem se bála chvíle, kdy mě chytne za sukně, bude prosit a plakat, abych ho neopouštěla. Naštěstí se tak nestalo, když pochopil, že se mnou nehne, našel si rychle náhradu.

D - užívejte si volnosti, vraťte se třeba ke starým zálibám. Já si užívám obojího v sedle koně.

E - nehledejte za každou cenu nového partnera. Když budete zářit štěstím, najde si vás sám.

Držím vám palce!

Reklama