v

Když se o ženě řekne, že je šik, znamená to něco víc, než že je hezká. Je to dar, který jí byl dán. Něco jako talent. Ženu, která je šik, poznáte na první pohled, i když to svým oblečením nekřičí do světa. Je nápadná svou nenápadností.

To jsem napsala krásně, že? Abych byla upřímná, k těmto slovům mě inspiroval fotograf David Lachapelle, který řekl: „Být šik znamená lišit se od ostatních, ale nenápadně.“ Myslím, že to nejlépe vystihuje podstatu toho slova.

Všechny bychom byly rády šik, ale v tom je právě ten zakopaný pes. Čím více to chceme, tím méně šik jsme. Být šik musíme být přirozeně, tak nějak samozřejmě. Tato slova s trochou nadsázky potvrzuje známý návrhář Jean Paul Gaultier:

„Pekaři, farmáři, montéři a uklízečky – ti všichni jsou šik. Jenom lidé, kteří se točí okolo módy, nejsou šik, protože se o to příliš snaží.“ 

Jakkoliv ho beru s nadhledem, musíme uznat, že má velkou pravdu.

Ale dost slov, chtělo by to pár dobrých příkladů. Když jsem hledala fotky k tomuto tématu, prošla jsem jich opravdu hodně. Ale jen některé mne oslovily, abych se nad nimi pozastavila a řekla si: „Hm, tak tahle žena je fakt šik“.

Hledala jsem i souvislosti a zjistila, že mají dost společného. Neženou se za módními výstřelky, umí improvizovat, ctí heslo, že v jednoduchosti je krása a vždycky jsou v něčem originální. Většinou v sotva postřehnutelném detailu: V uvázaném šátku, ve volbě šperku, výběru bot, nebo kabelky.

S mým výběrem se nemusíte ztotožnit, každá máme jiný vkus, ale věřím, že to vnímáte podobně.

Napište mi, který model vás nejvíce zaujal, nebo který byste naopak z mého výběru vyřadila.

Zdroj foto: facebook street style, facebook Harper´s Bazaar

Čtěte také: