Je to strašák mnoha žen. Statistiky mluví jasně, až 80 % žen v reprodukčním věku trpí premenstruačním syndromem. Z toho u 13–26 % žen jsou tyto projevy natolik závažné, že narušují jejich běžné denní aktivity. Chcete dát sbohem PMS?
5b2121996565fobrazek.png

Proč PMS vzniká?
Premenstruační syndrom bývá součástí menstruačního cyklu. Tělo každé ženy prochází různými fázemi v rámci menstruačního cyklu. Tyto fáze jsou doprovázeny hormonálními výkyvy, které zapříčiňují, že se žena cítí jinak dle toho, v jaké fázi menstruačního cyklu se nachází. Každá žena asi ví, že nejšťastnější období je období po menstruaci, které trvá asi do 17. dne jejího cyklu. V tomto období je žena plná lásky, sebevědomí, pozitivní nálady a nic pro ni není problém. Od 17. dne menstruačního cyklu však dochází k tomu, že se začínají projevovat příznaky blížící se menstruace. Nastupuje období, ve kterém je všechno problém. Žena je nespokojená se sebou, se svým životem i se svým okolím. Je to dáno výkyvy progesteronu v těle, který zapříčiňuje, že se objevují nepříjemné příznaky premenstruačního syndromu. O jaké se konkrétně jedná?
5b2121bd591abobrazek.png
Příznaky PMS
Znáte ty situace, kdy se podíváte do kalendáře a vidíte, že už jen týden a budete mít zase tu otravnou menstruaci a jako bonus spolu s ní i premenstruační syndrom? Najednou si začnete více uvědomovat, že je vám podprsenka čím dál menší, a to kvůli otoku prsou, která navíc bolí. Přestáváte se cítit dobře a začínáte být v již zmiňovaném režimu: Všechno je špatně. Najednou se vás zmocní pocit úzkosti, že nic nedokážete, jste protivná, unavená a nesebevědomá. Nemáte se ráda, jste alergická na všechny ve vašem okolí a nejraději byste zmizela ze světa. Jediné pozitivum, které v tomto období vidíte je jídlo. Mnoho žen si doslova ujíždí zejména na sladkém, což moc nepřispívá hmotnosti. Většinou si přejete, aby vaše menstruace už začala a brzy byl i její konec. S blížící se menstruací se může objevit i bolest hlavy a břicha. Máte najednou pocit, že budete v pyžamu ležet celé dny a nebudete vylézat, dokud onen den D nepřijde. Toto však není řešení. Jak si účinně pomoci a lépe zvládnout PMS?
5b2121cc48c12obrazek.png
 
Přírodní řešení v jedné tabletě
Jistě čekáte, že vám budeme doporučovat antikoncepci nebo různé léky na bolest. Toto by byl nejhorší možný směr, který byste mohla zvolit. Naopak! Čím dál více žen si již uvědomuje, že hormonální antikoncepce i prášky proti bolesti nadměrně zatěžují tělo a dříve nebo později by se můžou projevit nějaké následky. PharmDr. Gabriela Kroupová, vedoucí lékáren AVE, potvrzuje: „Je čím dál více žen, které přestávají užívat hormonální antikoncepci. Chtějí být více sami sebou. Někdy však zjistí, že po vysazení antikoncepce přichází i příznaky PMS. Právě těmto ženám je ideální doporučit přírodní přípravek pro řešení PMS.“
Vyzkoušejte unikátní, v USA speciálně vyvinutou novinku pro ženy, Cyklus komfort. Přípravek Cyklus komfort je určen pro všechny ženy, které zažívají nepříjemné projevy spojené s menstruací. Produkt je výjimečný svým složením s obsahem extraktu z Chasteberry, který pomáhá udržovat dobrý komfort před a během menstruačního cyklu. Obsažené vitamíny B a magnesium přispívají k regulaci hormonální aktivity, k normální psychické činnosti a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Přípravek Cyklus komfort se doporučuje užívat vždy od 17. dne menstruačního cyklu (nebo-li 10. den po skončení menstruace) do 3. dne menstruace. Přináší úlevu od všech zmíněných nepříjemných projevů PMS.

Reklama