Krása, talent a píle, dědictví, dobrá partie. Anebo všechno dohromady. To jsou původní dispozice českých milionářek. Podívejme se, jak se ke svému šestimístnému štěstí na kontě dobraly některé z mladších Češek, ale také berme v potaz jakými úskalími musí procházet…

Nervy na uzdě – přes noc milionářka

Aby kadeřnice Markéta Regecová (37) získala své miliony, musela mít opravdu pevné nervy. Tlačili na ni byznysmeni i politikové, včetně tehdejšího expremiéra Miloše Zemana. Nakonec však za svůj pozemek, na němž vyrostla čistička odpadních vod pro továrnu Philips, dostala před sedmi roky dvacet milionů korun z veřejných prostředků.

Dnes si žije – jak sama říká – pohodlně, může si dovolit, na co si vzpomene, provozuje vlastní kadeřnický salon. Přesto tvrdí, že ji miliony nezměnily. „Nijak radikálně mě to nepoznamenalo. Pořád stříhám, mám své stálé zákazníky. Je ale pravda, že se mi teď žije mnohem pohodlněji,“ svěřila se nedávno.

Tvrdí však ale, že jí peníze vzaly rodinu, v kontaktu je pouze se svojí sestrou. Na druhou stranu jí nová situace pomohla lépe rozpoznat lidi, pochopit, o co komu jde. A co si myslí o svých milionech, o svém rychle nabytém majetku? „Je v pořádku, když je, ale není v životě tím nejdůležitějším,“ zdůrazňuje.

Někdo začne od píky, někdo od Miss
Být atraktivní a mít něco v hlavě se prostě vyplatí. Pak už totiž stačí „jen“ mít štěstí v soutěži Miss ČR a život od té doby obohatí starosti milionářky. Pokud kolem vás v Praze projede červený kabriolet a v něm se usmívá nějaká povědomá hezká tvářička, pak vězte, nemýlili jste se. Velice pravděpodobně to je Miss ČR 2008 Zuzana Jandová (20).

Po výhře titulu v jubilejním dvacátém ročníku tradiční soutěže dívčí krásy se už může řadit mezi milionářky. Svoji šesticifernou finanční odměnu si okamžitě po převzetí uložila v bance na účet. „Šlo to na termínovaný vklad, abych ty peníze nějak nezodpovědně nerozházela,“ uvedla Zuzana.

Prozíravě si také najala finančního poradce. „Ten bude rozhodovat, kam peníze investovat,“ prozradila. Zná se, ačkoliv není zbytečně rozhazovačná, spořivost k jejím předním vlastnostem také nepatří. Domnívá se ale, že jí pozice novopečené milionářky hlavu nezamotá. „Ještě si dobře pamatuji dobu, kdy jsem měla v peněžence poslední stovku,“ opírá se o zkušenost, kterou si zřejmě připomene, kdykoliv by chtěla investovat do zbytečně drahé věci...

Andreo, pozor na okázalost!
Krása a dobrá partie. To je tip, který nabízí osud Andrey Veršové Volopichové (27). Úspěšná modelka, novopečená maminka a manželka milionáře. Bankovní účet by se jí nepochybně rozrůstal sám od sebe, jenže měla štěstí a zamilovala se do úspěšného byznysmena.
 

Od kolegyň z klubu úspěšných se trochu liší. Zapomněla, že bohatství se neodpouští, a loni se pochlubila lyžemi se zlatým vázáním za mnoho desítek tisíc korun. A hned to slízla! Média na ni vytáhla informaci z právnické fakulty, kde studovala, že její jméno viselo na seznamu dlužníků. Své alma mater údajně dlužila 25 tisíc korun školného.
 
Pokud informace byla pravdivá, Verešová dluh, který měl vzniknout tím, že studovala práva déle, než povolují pravidla, už nepochybně dávno vyrovnala. Přesto se k němu od počátku neměla a dokonce šalamounsky prohlásila: „Už jednou se říkalo, že mám dvojnici, tak možná je to právě ona.“

Pohádka o novodobé popelce

Byt na Barrandově, kde žije se svým manželem expremiérem, hlídají kamery už od poštovní schránky v přízemí. Takže ten je pod kontrolou i ve chvíli, když právě přebývá ve svém floridském apartmánu. Kdo by to byl ještě v roce 1994 řekl o tehdejší kantýnské parlamentní jídelny Šárce Bobysudové. O dva roky později si však vzala tehdy už korunního prince ČSSD Stanislava Grosse.

Multimilionářkou se stala především díky podezřelým transakcím svého manžela Stanislava Grosse s akciemi Moravie Energo. Sama je ale řazena mezi celkem schopné obchodnice.

 

Velice si ji cení firma Amway, kde se údajně posouvá na významnější a významnější pozice  ze zlatého poskočila do perlového levelu. A už druhý rok provozuje vlastní kadeřnický salon Gloria 2 na pražském Spořilově.

Sama by se tedy zřejmě dokázala otáčet. Díky svému osudu novodobé Popelky by to však neměla zapotřebí. O jedenáctiletou Denisu a šestiletou Natálku je tedy dobře postaráno.

 

Hodinkami vydělá víc než manžel politik

O milionářské soběstačnosti jiné ženy významného (oproti Grossovi stále ještě perspektivního) politika, Tamaře Kotvalová-Bendlové (45) nemůže nikdo pochybovat. Poté, co se zintenzívnily útoky na nabytí jeho majetku, ona svůj odhalila. A měla čím!

Nemalé zisky má z prodeje luxusního zboží - hodinek, šperků či psacích per. Zveřejnila to na internetových stránkách svého muže, místopředsedy ODS a středočeského hejtmana Petra Bendla. Tak si každý mohl přečíst, že jen loni prodala společnost Carollinum hodinky značek Rolex, IWC či Cartier za 206 milionů korun (za uplynulých osm let činily tržby dohromady 800 milionů korun!). A ze společnosti Sevind prodávající autolaky měla loni profit 6,8 milionu korun, z firmy Fimos pronajímající sklady 2,3 milionu.

A také se netají tím, že vilu v Lánech za 12,5 milionu, novou chatu na Slapech nebo exotické dovolené si mohou dovolit díky jejímu podnikání. Nikoli díky hejtmanskému platu (89 tisíc měsíčně).

 

Absolventka pedagogické školy začínala jako prodavačka. Potřebovala práci, byla bez financí a z učitelského platu by děti neuživila. Chytla se pak mimořádné nabídky svého šéfa podílet se na otevření poboček firmy ve Varšavě, Moskvě, Petrohradu. Nebyla to jednoduchá léta, ale zvládala to.

„Máme všechno v pořádku, tak proč bychom to neukázali i za cenu toho, že zveřejnit své příjmy je vždy riziko,“ okomentovala svůj krok. Zveřejněním možná riskovala, že přitáhne ještě vetší pozornost zlodějů. Zatím ale není znám žádný pokus obohatit se noční návštěvou na milionářské rodince…

 

Chcete být milionářkou? Jak byste peníze investovala, kdybyste se najednou stala majitelkou konta se šesticifernou sumou? Myslela byste i na někoho jiného?

Reklama