strom-fb.jpgZdroj fotografie: Shutterstock

Dva starší designéři nyní přišli s inovativním řešením. Mrtvá těla se pohřbí v kokonu, ze kterého poté vyroste strom. „Na výrobu těchto materiálů, které potřebujete jen po velmi krátký čas a pak skončí v zemi, je využíváno také značné množství energie. Navíc trvá poměrně dlouho, než se rozloží,“ říká Jennifer DeBruyn, docentka biosystémového inženýrství a věd o půdě na univerzitě v Tennessee. Capsula Mundi znamená v překladu „kapsle světa“ a jde opravdu o kapsli ve tvaru vejce, která funguje v podstatě jako urna. Jen je z ekologických materiálů a z popela zesnulého po nějaké době vyroste strom. Ostatky totiž poskytují dostatečné množství živin na to, aby mohl vyrůst.

Italští designéři Bretzel a Citelli si koncept představují tak, že v budoucnu budou místo hrobů hřbitovy plné stromů. Vaši blízcí tak budou proměněni v nový život, což by mohlo pomoct i s úzkostí ze ztráty.

První verze, která se dostala na trh, je jen pro popel, ale ty další by mohly být pro těla, která by ve velkých organických vejcích měla být pohřbena v poloze plodu.

Nechaly byste se tímto způsobem pohřbít?

Reklama