Nezdá se vám letošní móda nějaká sympatičtější? Čím to asi bude? Zřejmě tím, že k nám (snad alespoň na čas) sestoupila z nabubřelého piedestalu a přibližuje se lidským dimenzím. Ať už v módě oblékání - pasy jsou tam, kde mají být, nikde žádné vycpávky a nepřirozené deformace, nebo v doplňcích. 

Kabelky se opět vracejí ke klasickým elegantním tvarům, začínají se zjednodušovat a zmenšovat. Některá z vás možná zalituje, protože si už konečně zvykla na velkou brašnu, jiná si s úlevou oddychne.
Konečně přestane být otrokem své tašky a nebude se vláčet se zavazadlem, za kterým byla sotva vidět a ve kterém nemohla nic najít.
Je pravda, že se do něj vešel kromě běžných nezbytností ještě malý nákup, ale ta váha. Velikost módních kabelek nás totiž nutila stále je něčím plnit. A tak jsme na ulicích potkávali ohnuté ženské postavičky vlevo či vpravo nakloněné, vyvažující tíhu nacpané óbr tašky. Sice jsme se zbavili igelitek, ale že by nám maxikabely přidávaly na eleganci? O tom se dá směle pochybovat.
Tak se těšme na kabelky a tašky „normálních“ rozměrů a inspirujme se nejnovějšími trendy.Jaké jsou? 
Móda kabelek se vrací nejen ke klasickým rozměrům, ale i k přírodním materiálům a přírodní barevnosti.
Možná si povzdychnete, že budou drahé, a tedy nic pro vás, ale věřte, že investice do kvalitní kabelky se vždycky vyplatí. Kožená kabelka vydrží bez újmy řadu let. A pokud je navíc klasického tvaru a z kvalitního materiálu, platí to dvojnásob.Takže není-li vám líto peněz, nebo máte bohatého sponzora a chcete vědět, které kabelky jsou ty nej, zaměřte se na exotiku. Kabelky z hadí kůže, krokodýla, ale i pštrosa jsou luxusní a nestárnoucí. Jsou Rols Royce mezi kabelkami, čemuž odpovídají i jejich ceny. Jsou taktéž luxusní a pohybují se v řádech tisíců (pštros) až desetitisíců (had, krokodýl, rejnok).


Chcete-li si pořídit něco finančně dostupnějšího, máme pro vás dobrou zprávu.
Výše zmíněné kůže se totiž dobře imitují a vypadají věrohodně i ze syntetických materiálů.
Zvláště pokud jsou v lakované podobě. Tam se s cenou dostanete i pod tisícovku. 
Nebo zvolte zlatou střední cestu a pořiďte si nadčasovou kabelku z hověziny v barvě koňaku nebo slonové kosti. Ta se podle velikosti a značky dá pořídit už od patnácti set, viz příklady níže z prodejen Baťa.

 

Jak se vám líbí nové trendové kabelky?
Vybrala byste si?