Chodíte nakupovat do internetových aukčních síní? Hledáte něco mimořádného? Zkuste si například pořídit auto Saddáma Husajna. To nyní nabízí aukční síň eBay.

Luxusní automobil značky Rolls Royce, který patřil neblaze proslulému bývalému prezidentovi Saddámu Husajnovi, můžete získat i vy. Ale jak už to u podobných kuriozit bývá, budete muset sáhnout hluboko do kapsy. Vyvolávací cena sportovního Corniche kaštanové barvy se stahovací střechou byla totiž stanovena na 185 tisíc amerických dolarů, v přepočtu se cena blíží k třem milionům korun.

O autentičnosti vozu nemůže být pochyb. Do aukční síně vůz dorazil i s doklady, které potvrzují, že majitelem byl opravdu bývalý irácký diktátor Saddám Husajn.

Auto se může pochlubit sedadly s vyhřívanou hnědou kůží, CD přehrávačem s měničem na několik disků a klimatizací.

Současným majitelem auta je jistý Steven Brown. Ten slíbil, že auto bude doručeno novému majiteli do 28 dnů od nákupu. Na zájemce o vůz nemusel dlouho čekat. Jeden z nich si prý dokonce plánuje registrovat poznávací značku „SADDAM“.

„Auto původně koupil jeden z mých iráckých kamarádů, který teď žije ve Velké Británii, v aukci od irácké vlády,“ nechal se slyšet Brown. Jeho další přání jsou zcela skromná. Britskému deníku Daily Telegraph řekl, že by se jednou chtěl svézt v Maybach Mercedesu, který Saddám vyzdobil 23 karátovým zlatem. Nikdy ale neměl příležitost ho řídit.

V aukcích byly nedávno k zakoupení i jiné zajímavosti, například obří spodní kalhotky z roku 1890, které podle všeho nosila britská královna Viktorie.

Nakupujete v internetových aukcích? Chtěla byste se vozit v autě Saddáma Husajna?
Reklama