A to samé platí i u dětí. I pro ně je snídaně cenným zdrojem energie a živin, které jejich tělo potřebuje k růstu. Pokud navíc snídají cereálie s mlékem nebo jogurtem, je vyhráno dvojnásobně. Taková miska dodá sacharidy a bílkoviny, takže váš školák bude skvěle připravený na den plný učení. V cereáliích od Bonavity samozřejmě nechybí minerály, vláknina a také nenasycené mastné kyseliny, které hrají velmi 5bf431d838c57obrazek.jpgdůležitou roli například při správném vývoji orgánů.

Pamatujte, že snídaně by podle odborníků na výživu měla tvořit až čtvrtinu celkového denního příjmu energie. Pokud však organismus tento přísun energie nemá, trpí.

Co když snídat odmítá?
Pokud jste svého potomka doposud k pravidelnému snídání nevedli, ale chcete s tím začít, máme pro vás několik tipů, jak na to.

Jděte mu příkladem
Děti jsou naše kopie a rády nás napodobují. Pokud uvidí, že si na snídani uděláte čas vy, rády se k vám přidají. Tento čas můžete využít například k plánování dne a povídání si o tom, co koho čeká. Uvidíte, že se ze společného stolování stane i ve všední den příjemný rituál.

Vstaňte dřív
Snadno se to říká, hůř dělá. Ale pokud si nařídíte budík, aby vás vytáhl z postele o 15 minut dříve, nebudete litovat. Budete méně ve stresu, nebudete muset tolik spěchat a při troše dobré vůle vám zbyde alespoň chvilka času společně posnídat. Za méně času stráveného v posteli vám bude odměnou lepší nálada a bystrý mozek.

5bf436a07691cobrazek.jpg
Vyberte správnou snídani
Pokud máte čas, můžete se vytáhnout s na přípravu náročnější snídaní. Jenže v týdnu, kdy počítáte každou minutu, to nejspíš půjde těžko. Přesto se nemusíte vzdát kvalitní a vydatné snídaně. Cereálie s mlékem či jogurtem jsou na stole během okamžiku a tělu přitom dodají vše potřebné.

Sladká snídaně? Proč ne!
Snídaně nemusí být jen o rohlíku se sýrem, o který vaše ratolesti stejně možná vůbec nestojí. Aktivní děti vydají spoustu energie, takže sladké snídaně pro ně nepředstavují problém. Navíc je prokázáno, že děti, které ráno dopřejí tělu energii v podobě sacharidů, nemají tendenci přejídat se pozdě odpoledne a večer. Tehdy si totiž tělo nejvíce ukládá energii v podobě tuků.

Dejte mu, na co má chuť
5bf432c4c9dd5obrazek.jpgKdo by si rád nevybíral! Připravte svému potomkovi na stůl pár druhů cereálií, ať se samo rozhodne, na které má právě chuť. Které dítě by odmítlo třeba čokoládové lupínky Choco Shells nebo kuličky Choco Balls? Nebo by mělo právě chuť na skořicí vonící lupínky Cinnamon Magic? Ty navíc zajistí, že mu teď v zimě nebude chladno. Skořice má schopnost prohřívat tělo, stimulovat a oživovat mysl, působí jako výtečný pomocník proti únavě, umí podpořit chuť k jídlu a  posiluje obranyschopnost.
 
Víte, že?
Cereálie jsou zdrojem i dalších významných živin a pravidelná konzumace cereálních snídaní snižuje příjem energie z tuků a zlepšuje fyzickou i duševní výkonnost.

Proč snídat cereálie od BONAVITY?

  1. Mají vysoký obsah vlákniny.
  2. Jsou zdrojem sacharidů, bílkovin a dalších živin.
  3. Rychlá a hravá snídaně za pár vteřin.
  4. Dají se kombinovat s mlékem, jogurtem, ovocem a oříšky.

Přečtěte si také:

5bf43679b418cobrazek.jpg

Více informací o produktech naleznete na ceskecerealie.cz