Chcete, aby se vám lidé dívali do očí, a ne na vaši bradu, čelisti či široké čelo? Najít správný účes pro určitý tvar obličeje není vždycky snadné. Když se to podaří, může ho pozvednout a zdůraznit na něm to krásné. Špatná volba upozorní na jeho nedostatky. Pojďte se podívat na dobré a špatné příklady a poučit se.

Ovál

hlavaNejlepší – Halle Berryová

Pokud jste jedna z těch šťastných žen, kterou příroda obdařila oválným tvarem obličeje, jsou vaše možnosti téměř nekonečné. Můžete experimentovat, ale také vystavit na odiv svou dokonalost v maximálně jednoduchém a elegantně uhlazeném účesu jako Halle Berryová.

hlavaNejhorší – Kim Kardashianová

I když máte vyhráno, pokud jde o tvar obličeje, neznamená to, že ho nemůžete i parádně zazdít jako v případě Kim Kardashianové. Tomuto asymetrickému účesu se skutečně daří odvádět pozornost od jejího pohádkového oválu. Navíc z ní dělá obstarožní matronu.

Kulatý

hlavaNejlepší – Carla Guginová

Tento účes dokazuje, že i kulatému obličeji může slušet ofina. Podmínkou je vzdušný výčes v oblasti temene, který opticky protáhne obličej a upoutá pozornost k očím.

hlavaNejhorší – Kirsten Dunstová

Naopak tento ležérní účes demonstruje téměř vše, co byste neměla dělat, pokud máte obličej kulatý. Uhlazené boční patrie zvýrazňují jeho šířku, dlouhá volná patka zas obkresluje jeho kruhovitost. A konečně, úplná uhlazenost na temeni zaručuje, že její tvář vypadá jako kolo.

Hranatý

hlavaNejlepší – Jessica Albová

Tento jemný elegantně zvlněný účes sluší skoro každému, ale obzvláště vhodný je pro tento typ obličeje. Vlny okolo tváře působí velice lichotivě a něžně, protože změkčují linie ostrých úhlů brady a čelistí.

hlavaNejhorší – Jennifer Anistonová

Na široké čelisti a špičatou bradu naopak okamžitě upozorníte účesem, který zvolila Jennifer. Vlasy sčesané z tváře tento problém ještě zvýrazní. Takže pokud nechcete, aby se lidé při pohledu na vás soustředili jen na bradu, uvolněte alespoň dlouhé prameny kolem obličeje. Odvedou pozornost od ostrých rysů a upozorní na vaše oči.

Srdcovitý

hlavaNejlepší – Hayden Panettiereová

Široké čelo, výrazné lícní kosti, úzká brada. Pokud máte takto tvarovaný obličej, vaším prvořadým cílem je udržet si pod kontrolou čelo a nenechat ho celé odhalené. Panettiereová je se svým romantickým účesem skvělým příkladem toho, jak to udělat. Trochu asymetrie a vlnité strany vše napraví.

hlavaNejhorší – Christina Ricciová

Opravdu skvělý způsob, jak upozornit na tvar obličeje, je nosit vlasy pevně přitažené k hlavě.

Podlouhlý

hlavaNejlepší – Kelly Rowlandová

Najít vhodný účes pro protáhlé obličeje může být náročné. Ale někdy bývá nejjednodušší řešení to nejlepší. To, čeho se jiné tvary musí vyvarovat, může si podlouhlý dovolit. Vlasy hladce ulíznuté k hlavě, bez žádné výšky nebo objemu na temeni. To je klíč k úspěchu tohoto účesu, který je velmi elegantní a málokterá žena si ho může dovolit.

hlavaNejhorší – Sarah Jessica Parkerová

Tento účes selhal ze stejných důvodů, z jakých zapracoval ve prospěch ženy s kulatějším obličejem. (Porovnejte s Carlou Guginovou) Výčes na temeni ještě protahuje už tak dlouhou tvář. Nepomohla ani krátká ofinka, naopak. Díky ní vypadá její obličej ještě vyzáblejší a vytváří iluzi, že hlava je vůči tělu příliš vysoká.

Jaký tvar obličeje máte vy? Myslíte, že máte správný účes? Pomohlo vám naše hodnocení?