Drahé přítelkyně, už jste si všimly v kolika vtipech, fejetonech a příbězích se vyskytují ženy, které při slově sex začne okamžitě bolet hlava? Ženy jsou často prezentovány jako bytosti, které sex snášejí jen do svatby (ve stylu když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají) a po odeznění svatebních zvonů ho už používají jen jako nástroj k nátlaku na chudáčky muže. Samozřejmě existují naopak články, ve kterých jsou ženy stylizovány do role sexuálních vampů, kteří ničí své hodné (většinou postarší) manžílky – těch je také dost. Jak se zdá, většina žen je frigidních, a ten malý zbytek naopak erotomanky. Manželé jsou tím pádem většinou chudáčci, kteří horko těžko donutí své protějšky k milování 1x do měsíce.

Troufám si proti tomuto pohledu na nás ženy protestovat. Ano, vím, že ženy bolest hlavy nebo únavu často používají, když nemají na sex náladu, ale proč? Tady jsou, řekla bych, nejčastější dva důvody:

Za prvé to může být pro muže překvapivé, pravda. Nic mne nedokáže vytočit tak bezpečně jako stupidní otázka: „Cos tady proboha celý den dělala? Jsi přece na mateřské!“ nebo „Jak to, že nejsi po dovolené odpočinutá?“ poté, co žena na chalupě 14 dní vyvařuje pro svoji rodinku a skupinku přátel, které manžel pozval, „aby byla sranda“.

Tak aby bylo jasno:

Žena přijde (v tom lepším případě) ve čtyři odpoledne z práce domů, v každé ruce vleče jednu bohatě naditou tašku s proviantem a dost často má v závěsu řvoucí ratolest, kterou cestou vyzvedla ze školky. Odhodí tašky do kouta a místo aby si, jak by bylo rozumné, uvařila kafe a dala nateklé nohy na stůl, začne kmitat po bytě ve snaze zlikvidovat pozůstatky ranního útoku rodinky na kuchyň. Když nacpe špinavé nádobí do myčky (díky bohu za ní!), přemístí obsah tašek do lednice a špajzu, zavře řvoucímu dítku pusu sušenkami a pustí mu televizi, v kuchyni se objeví ratolest starší a nenápadně se pokusí přesvědčit mámu, aby jí podepsala domácí sešit nebo žákovskou knížku. Po zhlédnutí naškrábaného úkolu, popřípadě známek, je matka na infarkt, ale ovládne se a snaží se bez použití fyzického násilí dítku vysvětlit, že se opravdu bude muset více snažit. Do toho se vrátí manžel a hrozně se diví, co se to tu děje, a začne ženě snaživě, pokud možno před dětmi a s humorným nadhledem, vysvětlovat, že se nemá rozčilovat a že to jde zvládnout v klidu. Žena překoná (bohužel) chuť ho něčím praštit, nechá ho s dětmi v pokoji a odkvačí do kuchyně nachystat večeři.

Pokud je rodinka zvířátkomilná, tak stihne během přípravy večeře poklidit veškeré zvířectvo. Když si sedá k jídlu (vím o ženách, které si ani nesedají, vědí totiž, že stejně budou pořád vstávat, protože táta chce sůl, mladší dítko rozlilo pití a starší chce přidat), letí jí hlavou, že by měla ještě vyžehlit pár kusů prádla a vyprat, protože o víkendu jedou na chalupu. V deset hodin večer se odlíčí, umyje a snaží se jít spát. Ví totiž, že ráno musí vstát první, aby nachystala všem snídani, probudila děti a v osm už musí být v práci na poradě. Neměla by tedy vypadat jako že právě prošla ždímačkou.

Může se někdo divit, že odpovědí na láskyplné objetí manžela je zavrčení, v lepším případě slova: Promiň, ale jsem strhaná jak borůvka? A přitom by stačilo tak málo, že, pánové…

Druhý případ je trochu jiný. Ženy mají většinou menší potřebu sexu než muži, ale zase se raději mazlí. Pokud tedy manžel požaduje sex nejlépe denně a ještě stylem hop na krávu, ať je tele, žena prostě nemá náladu. Mnoho mužů ale bohužel věří hloupé smyšlence, že říká-li žena ne, myslí možná, a říká-li možná, myslí ano. Tudíž si myslí, že budou-li dost vytrvalí, tak se nakonec ukecat nechá. A protože hodně žen (než by 2 hodiny řešily proč a jak je možné, že nemá náladu) raději partnerovi vyhoví, kruh se nám hezky uzavře a mužům to opět potvrdí, že slavné pořekadlo je pravdivé. Žena, která byla přesvědčena k něčemu, co nechtěla, nemá příště náladu tuplem, ale protože je poučena a ví, že ne nestačí, zahraje etudu s bolením hlavy. Když je dostatečně přesvědčivá, tak to vyjde, a když náhodou ne, tak má partner alespoň výčitky svědomí. Zvláště dá-li mu to druhý den pořádně vyžrat. A on si příště zatraceně rozmyslí, jak bude reagovat na slova: „Promiň, ale nějak mne bolí hlava.“

Obě tyto verze jsou poměrně velice časté. Pokud nepatříte ani k jedné skupině, doufejte, že to vydrží. Důvody, proč ženu „bolí hlava“, můžou být samozřejmě i jiné, od zdravotních – migréna atd. až po nechuť k partnerovi. Všechny ale signalizují, že je něco špatně, a podle mých zkušeností jejich neřešení může mít pro vztah velice fatální následky.

Mám kamarádku, která dlouhá léta tvrdila, že to vidím moc černě, a že sex není ve vztahu tak důležitý, jak si myslím. Právě ona mne inspirovala k napsání tohoto článku. Za týden má první stání. Ona se cítila jako služka, ale svému manželovi to nikdy neřekla, jen s ním odmítala spát. Nějak neměla náladu, nějak ji bolela hlava. Doufala, že se nad tím SÁM zamyslí. Vydržel to půl roku, pak se zamyslel a našel si milenku. Není to první ani poslední případ. Sex samozřejmě není to jediné, co by mělo dva lidi spojovat, ale my ženy bychom si měly uvědomit, že muži mu většinou přikládají větší důležitost než ženy. Muži by zase měli vědět, že pro nás je láska a duševní soulad, jak se tomu vznešeně říká, někdy daleko před sexem. Ale pravda je, že sex je takovým varovným majákem, a když to v něm přestane klapat, mělo by to být signálem, že je něco špatně. A že je nejvyšší čas něco podniknout.

Reklama