bioMožná víte, že před časem přijala EU nové pravidla pro biopotraviny, ve kterých je napsáno, že biopotraviny můžou obsahovat 0.9% procenta geneticky modifikovaných organismů (GMO). Předtím GMO nebylo v bio povoleno vůbec, viz porovnání staré a nové legislativy (kapitola 3.4).

Tenhle ústupek je v podstatě zlegalizováním faktu, že na bio pole přilétá pyl z okolních konvenčních lánů posázených různými biotechnologickými experimenty. Nicméně je to vstřícné gesto (bio) agro průmyslu a první pootevření domény evropského bio pro GMO.

V souvislosti s nedávným povolením pěstování geneticky modifikovaných brambor v EU se zdá, že GMO bude kolem nás víc a víc. Takže ho víc přiletí i na bio půdu a bio certifikace se možná zase bude muset rozvolnit. Jak by se vám líbilo povolení například 9 % GMO v bio produktech? Že už by to nebylo bio? Ale co budeme moci dělat, když bude skutečná kontaminace z GMO tak vysoká?

bio

Výrobci GMO rádi tvrdí, že jejich hlavním posláním je vykořenění světového hladu vyššími výnosy z geneticky naprogramovaných rostlin. Před rokem v Jižní Africe vypěstovali z geneticky modifikovaných semen firmy Monsanto kukuřici s klasy, ve kterých chyběla zrna. Výnosy klesly na 20 % očekávané produkce, firma se bránila „chybou v laboratoři“ a nabídla zemědělcům kompenzace (více zde). Celý příběh tedy končí dobře, protože se nikomu nic nestalo. Jen si představte tu hrůzu, kdyby v důsledku chyby v laboratoři narostly kukuřici místo zrn zuby a ona by hryzala zákazníky v supermarketu.

Dalším často opakovaným tvrzením je „zdravotní nezávadnost GMO“. Letos v lednu však vyšla (z vícero hledisek kontroverzní a pravděpodobně ne nestranná) studie na toto téma, která ukazuje, že geneticky modifikovaná kukuřice povolená ke konzumaci i v Evropě může způsobovat vážné zdravotní problémy (podrobný článek v angličtině).

Celý článek si můžete přečíst na stránkách Biospotřebitel ZDE.

Reklama