Chtěli byste dítě, ale nedaří se? Přijďte se podívat na Den otevřených dveří do poradny Ratolest! Poradny, která poskytuje podporu párům s poruchou plodnosti...

V úterý 10. června 2008 se v rámci mezinárodního Měsíce reprodukčního zdraví uskuteční od 13 do 19 hodin Den otevřených dveří v poradně Ratolest (Gaudia-ISZ, Ke Kamýku 2, Praha 4).

Poradna Ratolest již od roku 2000 nabízí podporu, poradenství a terapii párům, které jsou v léčení pro některou z poruch plodnosti. Zaměřuje se především na pomoc při řešení psychosociálních aspektů, jež souvisejí s problematikou neplodnosti a její léčby.

„I když je problém s plodností diagnostikován jen u jednoho z partnerů, snažíme se vždy pracovat s celým párem,“ říká Lenka Šimková, vedoucí projektu Ratolest. „Nedobrovolná bezdětnost zasahuje nejen nositele diagnózy, ale život celé dvojice. Snažíme se, aby se společný život neomezil jen na správné dny cyklu, či plánování umělého oplodnění.“ Účast obou partnerů na terapii je také nutná z psychických důvodů – nedobrovolná bezdětnost totiž zasahuje do toho, od čeho člověk odvozuje sebepojetí a sebehodnotu,“ dodává Šimková.

Návštěvníci budou mít během odpoledne možnost anonymně a bezplatně konzultovat své problémy a v 17.00 si dokonce vyzkoušet relaxační cvičení. 

Víte, že příčinou neplodnosti páru bývají často muži? Víte, že počet reprodukceschopných mužských spermií se stále snižuje?