Předběhněte jaro a proměňte si byt. Ostré sluneční paprsky lákají ke zjemnění barev. Co takhle pastelky? Pokud se nad tímto pojmem neotřesete hrůzou, bude pro vás tento článek dobrou inspirací.

Sbírám knihy o bydlení a různých životních stylech napříč světem. Díky těmto knihám můžu procestovat Ameriku, nahlédnout do domácností v Provence, Toskánsku, či středomoří, obdivovat  luxus i kreativitu Pařížských interiérů.

Čtěte také:

Bydlení po pařížsku

Skandinávský styl není jenom Ikea

Přiznám se, že s každou novou publikací mám chuť předělat byt. Máte to také? Jsem si vědoma toho, že celková přestavba by byla cenově náročná, ale výrazné proměny můžete dosáhnout i díky textiliím. Moc vás nestojí, zato efekt je dokonalý.

A protože mám nábytek ze světlého dřeva, můžu kombinovat do sytosti. V zimě inklinuji spíš k výrazným barvám, zřejmě si kompenzuji jejich nedostatek, ale jakmile se roční doba „láme“ k jaru, mám chuť vše převléknout. Chci, aby prostor dýchal, působil čistě a svěže. A k tomu se skvěle hodí pastelové tóny. Nemusí to být zrovna růžová či bleděmodrá, jako na většině obrázků, ale skvěle vybadá třeba kombinace bílé s krémovou, světlounce šedou, mentolově zelenou nebo vanilkově žlutou. To jsou barvy, které neurazí, nepůsobí kýčovitě, a přesto mají tu správnou lehkost.

Klikněte na jednu z fotek, a otevře se vám fotogalerie

Foto: Bella Rose, almara shop, Naf Naf

Čtěte také:

Převlečte kuchyň do levandulové

Syté barvy v bytě

Reklama