Štěstí?

 

Co to je štěstí? Začnu se ptát podobně, jako se redakce zeptala nás všech. Co to je to štěstí…

 

Koukáme teď do monitoru, hledíme na moje řádky a přemýšlíme. Co je pro nás štěstí. Možná právě neumíme nalézt odpověď – a přeci – máme štěstí více než spousta dalších obyvatel planety.

 

Dnes ráno jsme mohli vstát z postele – vždyť to není samozřejmost. Možná by některým přišlo vhod, kdyby už nevstali – nicméně to nemá být trest – je to štěstí, že máme ještě další den na to, abychom stihli to, co se nám dosud nepodařilo, i když nás možná trápí něco hodně bolestného.

Koukáme teď do monitoru, k dispozici máme nejenom počítač, ale i více či méně rychlý internet. Vzhledem k tomuto faktu se snad můžeme shodnout na tom, že nejsme chudí. Chudí natolik, že bychom neměli dát co do úst sobě, dětem, partnerovi. Vždyť to také není samozřejmost.

S výčtem podobných věcí bych mohla pokračovat, že by většina z vás řádky nedočetla. Pokud věci kolem sebe chceme vidět, jistě si nebudeme stěžovat, že štěstí nemáme. Osobně mám pocit, že každý, který pocítil nepřízeň osudu na svém těle, dokáže vycítit štěstí i ve věcech úplně malých.

 

To největší štěstí, co člověk může získat, je zdraví. Je to štěstí, o které může časem přijít, proto je možná tak vzácné. Potvrdili by vám to lidé, kteří ztratili zrak, sluch, schopnost chodit bez pomoci – kdokoli, kdo už část zdraví ztratil. Do jisté míry se mezi ně také řadím – nicméně si říkám, že stále mám ještě co ztratit (což je vlastně rovněž štěstí).

 

Na štěstí se však spousta lidí hlavně dívá z materiálního hlediska – závidí štěstí ve hře a nechtějí vidět i stranu toho, co pro to musí člověk udělat.. Přála bych každému, aby se na něj štěstí ve hře alespoň jednou usmálo. Koneckonců – za pár dní redakce vyhodnotí Velkou letní soutěž a my se pak shodneme, že výherkyně jak peněžité sumy, tak mobilu i dalších lákavých dárků měly hodně štěstí. Takže štěstí je mezi námi, s námi, okolo nás – a je to krásný pocit, když se člověka dotýká.

 

Přála bych každé z vás, aby se na vás štěstíčko usmálo (ať při hledání hub v lese, partnera, práce a nebo v soutěži). Nezapomeňme však, že to někdy chce trpělivost a rozumná přání.

 

Krásný den i blížící se víkend přeje

 

bokul 


Milá bokul,
děkuji za zmínku o soutěži (a nejen té letní). Když vyhlašujeme vítězku, najde se občas nějaká nepřející rýpalka...
,,Přej a bude ti přáno " říká se, že?

Reklama