Možná jste to už taky zažila. Vám nebo vašemu dítku se začne chtít na záchod... a vhodné místo, kde nalézt úlevu, široko daleko žádné. V přírodě obvykle vystačíme s křovíčkem, ale ve městě jsme odkázáni na různá pohostinství a na veřejné záchodky. A právě jejich nalezení se může stát v cizím prostředí kamenem úrazu.

Problém se rozhodli svérázným způsobem řešit Londýňané – možná proto, že podle stále platného zákona tam stačí, v případě nouze nejvyšší, třikrát hlasitě zvolat, že si potřebujete ulevit... a můžete. Jenže kdyby tuhle metodu využíval každý, v ulicích Londýna by to vypadalo... tak jak to v nich vypadalo v osmnáctém století.

Takže pokud pocítíte potřebu, můžete poslat SMS. Sice se vám hned neuleví, tak daleko ještě technika nepokročila, ale obratem vám přijde informace, kde naleznete nejbližší veřejné záchodky. A pokud je to příliš daleko, stále ještě můžete využít onen stařičký zákon.

Navíc pokud chcete zažít něco nezvyklého, můžete navštívit speciální londýnský záchod s jednostranně průhlednými zrcadly - zvenčí není vidět nic, jen odraz okolí, ale uvnitř máte pocit, jako by kolem vás byla jen skleněná krychle.

Zdroj: www.intomobile.com

Co říkáte takové službě? Byla jste někdy v situaci, kdy by se Vám hodila? Byla byste pro její zavedení i ve městech ČR? Zašla byste si na „zrcadlový" záchod? A jaké jsou Vaše zkušenosti s veřejnými záchodky?

Reklama