Česká módní značka CHATTY včera představila kolekci na sezonu jaro/léto 2014 inspirovanou dílem francouzského komiksového malíře 20. století, Jeana Giruada, tvořícího pod pseudonymem Moebius.

Návrhářky zaujala především kniha komiksů Arzach vyprávějící příběh bojovníka putujícího surrealistickou fantastickou krajinou, jež je mixem fantasy a futurismu.

n

„Bojovníka, tedy v tomto případě bojovnici, jsme opět přenesly do současnosti. Stala se pro nás charakterem, který si z Moebiusova světa odnesl moudrost a nadhled, ale současně i kus naivity. Naše letní kolekce je mixem Moebiusovy sci-fi estetiky a současné urban kultury,” říká ke kolekci jedna z autorek, Radka Sirková.

n

Pro kolekci jsou charakteristické jemné pastelové barvy a výrazné struktury. I tentokrát návrhářky použily autorský tisk, který vznikl ve studiu CHATTY přímo „na míru” kolekci. Jedním ze spojovacích prvků jsou lineárně členěné střihy a použití průhledných organz a sítí, které doplňují dvojité žerzeje s krajkou nebo lehká letní džínovina s jemným pruhem.

m

Jednotlivé kusy v kolekci jsou tentokrát velmi ležérní – najdete mezi nimi volnočasové mikiny, tepláky, sukně v maxi délce a samozřejmě nechybí ani džíny.

Více o návrhářkách Chatty se dotete v rozhovoru: