Trápí vás někdy svědomí, když trávíte hodiny u PC „žvaněním“ se svými internetovými přáteli, místo abyste upekla buchtu či vyvenčila psa? Nebo je vaše svědomí naprosto v pohodě, ale tvrdnutí u počítače vám vyčítají druzí? Vězte, že výčitky nejsou na místě. Chatování může být stejně dobře nemocí jako lékem.
Internetová komunikace je podle vědců obzvláště vhodná pro lidi, kteří mají potíže s mezilidskými vztahy, trpí sociálními fóbiemi nebo psychózami. Samozřejmě, chatování má i svá rizika – většinu z nich lze ale úspěšně eliminovat důsledným dodržováním bezpečnostních pravidel (nesdělovat své pravé jméno ani další osobní údaje apod.) Co se nebezpečí závislosti týče, někteří psychologové tvrdí, že bylo největší pro „přechodovou“ generaci lidí, kteří ještě vyrůstali bez internetu a propadli mu až v dospělosti. Pro ty, kteří se už takřka narodili s ručičkami na klávesnici, už je prý chat něčím tak přirozeným, samozřejmým a nijak zvlášť vzrušujícím, že jim příliš velké riziko nehrozí.
Až vám bude vaše drahá polovina zase jednou nadávat do závisláků, ubezpečte ji, že právě děláte něco pro své zdraví – a tím i pro rodinnou pohodu. A klidně zůstaňte na Ženě-in. :-)
Nový komentář
Komentáře
Jak já se těším na dobu, kdy půjde všechno vyřídit přes internet, ba dokonce, kdy komunikace s úřady bude pouze přes internet - to si ten můj ex bude muset zaplatit novou pracovní sílu, no ten bude na mrtvici, držgrešle