Chrt, to je specifická povaha," takhle nějak mluví o chrtech každý, komu někdy zkřížili cestu. Když nám jednou veterinář vyprávěl, jak stříhal Afghánovi drápy a pejsek sice poslušně vznešeně seděl, ale celou dobu útrpně vyl, nejspíš, že přichází o část svého dokonalého já, smáli jsme se. Lidé v čekárně se pak prý divili, že nevychází docela zafačovaný pes, ale ladným krokem elegantní načesaný chrtí vévoda.

Kraken, Charon, MirwenPřesto jsme si chrta pořídili. Je to deerhound s šlechtickým jménem Blaydon Gar from Margodeer, ale říkáme mu Charon (na fotce ten šedivý uprostřed), protože na jeho žebra se dá zahrát harfový koncert. O své ukvílené povaze nás přesvědčil, když si zbrousil nešťastnou náhodou drápy na zadních tlapách do krve a my se s ním týden nevyspali. Kdykoli jsme od něj vstali, protože jsme si mysleli, že už je přece uspinkaný, pofoukaný a uklidněný, ozvalo se: „Vauuuau au aú aúúúúúúú!"

Obdobné zvuky vydává, anebo se alespoň soustrastně kouká, když ho koupeme a odplouvá pryč jeho pracně pěstěný smrádeček. Pak se chodí několik dní koukat do koupelny na vanu, snad doufá, že se smrádeček vrátí? Snad si vanu přeměřuje a přemýšlí, jak se tam mohl vejít?

Teď čeká Charona jednoduchá operace - udělala se mu taková hrča na zádech velikosti pingpongového míčku, která potřebuje odstranit. S veterinářem jsme se domluvili, že to uděláme při plné narkóze, protože jinak by to asi možné nebylo. Přesto se děsíme, co se bude dít, až se Charonek probudí a všimne si, že část jeho vznešené identity odplula v nenávratno...


Nový blog o mazlíčcích redaktorů si můžete přečíst vždy v pondělí, ve středu a v pátek v novinkách na Žena-in.cz

 

Reklama