Charon v pelíšku :-)

O tom, že náš psí miláček Charonek má na 90 procent zhoubný kostní nádor osteosarkom, jste se mohli dočíst v článku: Smutné zprávy: Charonek umírá na osteosarkom. Protože prognózy nejsou nijak příznivé, rozhodli jsme se i pro trochu „tajemnou“ léčbu a sehnali si kontakt na zkušeného veterináře-homeopata Michala Jiřičku.

Domluva s ním byla skvělá a měli jsme i trochu štěstí, protože zrovna druhý den po telefonátu plánoval návštěvu Prahy. Mohli jsme buď dorazit do ordinace, kde v Praze občas působí, anebo si dohodnout návštěvu u nás doma - zvolili jsme to druhé, protože Charonek moc rád do jakékoli ordinace nechodí a navíc nemáme auto a doprava do vzdálené ordinace s nemocným psem by byla dost komplikovaná.

Již dříve nám poslal synův učitel, homeopat Jan Matyáš, nějaké léky a krátkou příručku, jak s nimi zacházet, ale sám se homeopatii věnuje jen u lidí. Proto jsme nakonec zvolili veterináře.

MVDr. Michal JiřičkaMichal Jiřička je sympatický pán a celá jeho vstupní prohlídka trvala něco málo přes hodinu a půl. Nejprve nás seznámil s tím, co je to homeopatie a jaké výsledky můžeme očekávat. Potom už jsme si sedli k pacientovi Charonkovi a dlouho si povídali o něm a o jeho životě, protože pan Jiřička chtěl udělat léčbu přímo na míru. Už jen to popovídání si s odborníkem a zavzpomínání na krásné chvíle stálo za to. To byla i nejdelší část vyšetření, která pomohla i nám.

Co jsme se dozvěděli

  • Homeopatie funguje na základě myšlenky: Léčba podobného podobným. Tedy například nádorové nemoci se léčí přípravky získanými z postižených buněk - z laického pohledu to trochu zní jako takové zpětné očkování.
  • Pokud se jedná o osteosarkom, může mít dva průběhy, rychlý - to by znamenalo, že Charon odejde do psího ráje do dvou měsíců, anebo pomalý - zde můžeme za pomoci homeopatie dosáhnout ne sice vyléčení, ale i několika let spokojeného života. Michal jiřička tvrdil, že má psí pacienty, kteří s osteosarkomem žijí již dva roky.
  • Je nesmysl cokoli plánovat, protože když se v myšlenkách upneme k tomu, že Charonek umře, je pravděpodobné, že se to stane (ano, je to trochu hlavologie, ale vzhledem k tomu, že žena je čarodějka, víme, proč to tak je, a jsme ti poslední, kdo by mohli něčemu takovému nevěřit).
  • Nemá smysl měnit zaběhnuté tradice. Lépe psovi (pacientovi) nenaznačovat, že se právě něco děje.
  • Dozvěděli jsme se také, že léky, které jsme dostali na veterině, jsou na posílení imunity dostačující a nemá smysl doplňovat je dalšími, protože by to již nepřinášelo žádný efekt.

Následovala samotná léčba, respektive určení individuální homeopatické medikace. Dostali jsme sáček tabletek přímo na místě a další nám bezplatně ještě přijdou poštou, protože je pan doktor neměl u sebe. Léčba se nebude zaměřovat na posílení imunity, ale na samotný nádor a na psychiku Charonka. Příprava tabletek je trochu zvláštní, ale když se nad tím člověk zamyslí, je logicky odůvodnitelná. Tabletky se jmenuji Carcinosin, potence LM.

Jak budeme tabletky podávat?

Následující postup se liší pacient od pacienta.

My nejprve z tabletek Carcinosinu vytvoříme roztok, a to následovně: Do 100mililitrové lahvičky dáme ¾ odstáté vody, 10 až dvacet kapek čisté lihoviny kvůli konzervaci a necháme v ní tabletky rozpustit. Potom s lahvičkou 100krát bouchneme a před každým použití 10krát bouchneme. Tohle je trochu podivná část celé procedury, ale pan doktor jí říká dynamizace a osobně si myslím, že není docela od věci, protože funguje-li zákon o zachování energie, k jistému vkladu zde dochází. Každý den čtyřikrát - přibližně v pravidelných rozestupech, pak máme Charonkovi dávat půl čajové lžičky tekutiny na sliznici: důležité je nepodávat pomocí třeba rohlíku, ale přímo do úst třeba na jazyk, látky se totiž vstřebávají právě přes sliznice, není tedy nutné, aby je Charon polykal.

Celá návštěva Michala Jiřičky i s dopravou k nám nás přišla na něco asi 1300 korun a, jak jsem napsal, už jen ta psychická pomoc a popovídání si za ty peníze stály. Tak uvidíme - křesťané říkají: „Věř a víra tvá tě uzdraví.“ My to s homeopatií prostě zkusíme. Teď se do dvou měsíců ukáže, jaký má nádor průběh, a pak se s panem Jiřičkou zase zkontaktujeme. Doufejme, že jeho léčba Charonkovi život prodlouží...

Ceník Michala Jiřičky - homeopatiehadanka

Reklama