charlotta s lesním ovocem

Dort Charlotta poznáte podle toho, že je kolem dokola obloženými dlouhými cukrářskými piškoty. Když obvod dortu ještě ozdobíte krásnou mašlí, budete mít úžasný dárek nebo slavnostní dezert. Krém, který je v tomto dortu hlavní, můžete připravit ze šlehačky, tvarohu, zakysané smetany nebo mascarpone. A hlavně hromadu ovoce!

Recept na Charlottu je velice snadný. Jediná záludnost a místo, kde si musíte dát pozor, je obkládání stěn piškoty a plnění formy krémem.

Výborné je, že můžete použít jakékoliv ovoce, které máte rádi nebo které má zrovna svou sezonu. Aktuálně pomalu vplouváme do jahodové sezony a Charlotta s jahodami je úplně dokonalá.

Krém dělám nejraději z tvarohu, ale zkuste použít třeba mascarpone nebo šlehačku.

Suroviny (forma průměr 22 cm)

  • 1 balení cukrářský piškotů (200 g)
  • 5 vaniček tvarohu (5 x 250 g)
  • 250 ml smetany ke šlehání
  • 1 sáček jedlé želatiny v prášku (Castello z Lidlu)
  • cukr moučka podle chuti
  • mražená směs lesního ovoce nebo čerstvé jahody
  • dvě až tři hrsti klasických dětských piškotů

Postup

Cukrářské piškoty si vybalte a připravte na talíř. Budete potřebovat všechny dostupné ruce, takže nebude prostor pro otevírání sáčku. Používám cukrářské piškoty Tastino z Lidlu, protože vycházejí dobře cenově a jsou moc chutné.

cukrářské piškoty

Všechen tvaroh dejte do robota se šlehacím nástavce. Dochuťte cukrem a vyšlehejte do hladkého krému. Množství cukru záleží na vaší chuti. Přidejte také ovoce, stačí necelých 100 g. A opět šlehejte. Ovoce se částečně rozpadne a krásně obarví krém.

V menším hrnci si přiveďte k varu celou smetanu. Odstavte z plotny a nasypejte do hrnce celý sáček želatiny. Metličkou důkladně prošlehejte, aby ve směsi nebyly hrudky.

Za stálého pomalého šlehání přilévejte smetanu se želatinou do tvarohové směsi. Opět zvyšte otáčky a důkladně směs prošlehejte.

Charlotta s lesním ovocem

Na dno rozevírací dortové formy vystřihněte kruh z pečícího papíru. Ten vyskládejte kulatými dětskými piškoty, ale ne až do krajů, tam budou opřené dlouhé cukrářské piškoty.

Dlouhé cukrářské piškoty budou pravděpodobně přesahovat formu, to však vůbec nevadí. Aby se vám dlouhé piškoty nekácely, tak je kolem formy skládejte asi po čtyřech, pěti a vždycky k nim plácněte pár lžic krému, které piškoty na boku formy přichytí. Tak pokračujte kolem celé formy.

charlotta

Není kam spěchat, pracujte opatrně, aby vám cukrářské piškoty nepopadaly. Až budou piškoty po celém obvodu formy, můžete do ní opatrně vyklopit i zbytek krému, který na povrchu uhladíte.

Do krému naskládejte a jemně zatlačte ovoce. Dejte na několik hodin do lednice. Ideálně až do druhého dne. Pokud použijete zmrazené ovoce, tak je důležité ho nechat pořádně rozmrznout a nechat důkladně okapat v cedníku.

Před podáváním povrch pocukrujte moučkovým cukrem. Krájejte velice opatrně, ostrým velkým nožem, který před každým zakrojením namočte do horké vody a otřete.

Charlotta s ovocem

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama