Za svůj krátký život jsem prošla již několika zaměstnáními a souhlasím,že někteří šéfové byli na svou pozici dosazeni asi někým v pominutí smyslů.

Měla jsem třeba šéfovou, která zbožňovala, když si podřízené mohla vychutnat. Vydusit, zařvat, zesměšnit, vidět plakat, to jí opravdu dělalo radost.

Každé ráno si nás postavila do lajny a každému něco vyčetla., ale pak si vybrala jednoho a to bylo peklo.

Oběť dne to dostala sežrat přede všema, byla schopná opravdu neskutečného psychického týrání a zesměšnění, dokud oběť nekapitulovala a neutekla nebo se nerozbrečela.

Na mě jednou tak řvala do telefonu,že to slyšeli všichni kolegové a já se do toho regulérně rozbrečela. Odešla jsem ještě během zkušební doby.
Pak jsem měla šéfku v jazykovce, která si hrála na hvězdu, ale pořád po mně loudila slovíčka a výrazy, někdy jsem opravdu pochybovala, zda své dotazy myslí vážně, uměla to zhruba na úrovni mých středně pokročilých studentů.

Byla jsem v té škole jediná kvalifikovaná lektorka s nejvíce studenty, ale s nejmenším platem. Asi nesnesla konkurenci, i s ní jsem se rozloučila záhy.

Pak jsem měla dva roky šéfku naprosto skvělou. Mladá, ambiciózní, přitom inteligentní, klidná, nikdy nezvýšila hlas, vždy pomohla, mluvila se všemi férově a k věci.

Super baba, ráda na ni vzpomínám.
Dnes jsem šéf 15 podřízených já a uznávám, že je to velice těžké. Jsem kliďas, takže i vyhrocené situaci řeším s chladnou hlavou, ale někdy to dá člověku zabrat.

Snažím se být férová, každého vyslechnout, nikoho neupřednostňuji. Chci dobře odvedenou práci a žádné výmluvy. Všichni musíme táhnout za jeden provaz, protože potom z toho plyne užitek pro nás všechny.

Věřím, že se mi zatím daří být dobrým šéfem, uvidíme, zda to zvládnu i do budoucna.
Charlota

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Věřím, že s touhle filozofií jsi, a pokud neuhneš, i dál budeš dobrým šéfem. Já se s tím ztotožňuju. Uvidíme, co druzí... Míša

Piště mi dnes na redakce@zena-in.cz  veselé i vážnější příběhy na téma:

ROZKAZ, ŠÉFE!

Reklama