Charlize TheronOscarová herečka Charlize Theronová se objeví v hlavní ženské roli v připravované filmové adaptaci Florence of Arabia, která vznikne podle stejnojmenné literární předlohy Christophera Buckleyho. Informoval o tom ve středu server Variety.

Charlize Theronová bude nejen hlavní hereckou hvězdou chystaného snímku, ale zároveň producentkou. Její společnost Denver and Delilah Films zakoupila ke knize autorská práva a Theronová bude osobně dohlížet na realizaci filmu.

Scénáře se ujme Dean Craig, který je například autorem komedií Horší než smrt nebo Caffeine.

Satirický román Florence of Arabia byl poprvé uveden na trh v roce 2004. Kniha pojednává o Florence Farfalettiové, která pracuje ve státním sektoru a vlivem událostí se začne angažovat v nastolení rovných práv mezi muži a ženami ve fiktivní zemi Matar, která leží na Středním východě. Její kamarádka zde totiž byla nesmyslně popravena a Florence usiluje o to, aby ženy měly stejná práva jako muži. Rozhodne se, že vytvoří televizní stanici určenou ženskému publiku, aby utlačovaným ženám dodala více sebevědomí, sebedůvěry a vůli vzepřít se mužům. Její kroky však mají nejen pozitivní, ale i negativní dopad.

Charlize Theronová zahájila svou hereckou kariéru v druhé polovině 90. let. První větší uznání si vysloužila za roli ve snímku Drsný a drsnější z roku 1996. Na svém kontě má řadu úspěšných filmů, například Ďáblův advokát, Pravidla moštárny, Astronautova žena nebo Listopadová romance. V roce 2003 získala zásadní roli prostitutky a vražedkyně Aileen ve filmu Zrůda, za jejíž ztvárnění si vysloužila Oscara, Zlatý globus a cenu na Berlinale. Diváci ji mohli vidět v akčním thrilleru Loupež po italsku, ve válečných dramatech Hlava v oblacích a V údolí Elah nebo v komedii Hancock po boku Willa Smitha.

Reklama