Udělat něco pro své tělo, pokochat se přírodou a přispět na výsadbu nových stromů v ovocné aleji. To jsou hlavní cíle druhého ročníku charitativně laděného běhu, který se koná v neděli 30. května v Teplýšovicích, jen půl hodiny cesty z Prahy. Přihlásit se můžete do jedné ze tří kategorií. Podle toho, jak jste zdatní. Speciální kategorie myslí i na děti.

beh.jpg
Foto: se svolením Teplýšovický běh

  • Hlavní trailový závod na patnáct kilometrů nese název „Běh přes rozhlednu Špulka“ a je součástí seriálu Běžec Podblanicka. Určen je pro ty zdatnější, které nezaskočí ani překonání nadmořské výšky 340 m. To když vystoupáte na kopec Březák. Právě na něm stojí oblíbená rozhledna, po níž je běh pojmenován.
  • Opačným směrem než hlavní trailový běh vede trasa šestikilometrového závodu nazvaného „Běh přes louky a lesy“. Je ušita na míru těm, kteří se rádi protáhnou, ale stačí jim k tomu překonání nadmořské výšky 135 m.
  • Pokud běhu nefandíte, ale dáváte přednost procházkám, také nepřijdete zkrátka. Osmikilometrová „Nordic walking“ trasa vás provede loukami v okolí Teplýšovic a její převýšení je 163 m. n. m. Tato trasa je neměřená, takže jde především o zážitek než o výkon. Nic se neděje ani v případě, že nemáte vybavení pro nordic walking. Pořadatelé vás i tak rádi uvítají.
  • Máte děti? I na ně je myšleno. Pořadatelé pro ně připravili krátký „Dětský překážkový běh“, který zvládnou i ti nejmenší. Klidně za pomoci svých rodičů. Jde o neměřený závod, na kterém budou zdolávat různé překážky.

„Hlavním cílem druhého ročníku je opět podílet se aktivně na obnově přírody v našem okolí. Tentokráte jsme vybrali ve spolupráci s obcí ovocnou alej z Teplýšovic do Humence, kde za vybrané peníze nakoupíme a společně pak vysadíme stromy na chybějící místa. Proto půjde 150 Kč z každého startovného, vyjma dětské tratě, na nákup nových stromků,“ říká za pořadatele Břetislav Sciskala.

Registrovat se můžete už nyní ZDE, získáte tak slevu na startovné. V případě zrušení závodu kvůli Covidu-19 bude startovné vráceno v plné výši. Přihlásit se můžete i na místě v den konání běhu, ale opět jen elektronicky.

Více informací najdete na stránkách www.teplysovickybeh.cz.

Reklama