Smyslem charitativních bazarů je nabídnout lidem možnost zakoupit stylové a značkové oblečení a doplňky za zlomek jejich původní ceny a udělat radost jak sobě, tak nemocným spoluobčanům. A že je co nabízet. „Nestoupá jen zájem o nákupy, ale stoupá i počet lidí, kteří pomáhají, a to je na tom to nejlepší,“ říká Barbara Nesvadbová, zakladatelka Nadačního fondu Be Charity. „Přesvědčujeme se o tom dnes a denně, že lidé mají vůli pomoci, ať již věnováním šatů, či dobrovolnictvím v rámci pořádaných akcí,“ doplňuje spisovatelka a filantropka.

Charitativní bazar v IGY Centru v Českých Budějovicích podpoří řada známých osobností, jako například herečka ze seriálu Most Dominika Býmová, módní návrhář Miroslav Bárta, blogerka Lucie van Koten či moderátorka rádia Kiss Bára Tlučhořová. Jihočeského bazaru se zúčastní i sama Barbara Nesvadbová. V rámci bazaru proběhnou rozhovory se známými osobnostmi a překvapením bude malá módní přehlídka modelů z dílny Dominiky Býmové.

České Budějovice budou po Praze hned druhou zastávkou pořadatelů bazaru a IGY se stane jedním z pěti míst, kde se budou prodávat stylové módní kousky. Charitativní bazar pro nadační fond BE CHARITY bude probíhat v přízemí IGY u prodejny ALBI. Výtěžek poputuje do jižních Čech na pomoc lidem s mentálním a kombinovaným postižením a těm, kteří se o ně starají,“ řekla marketingová manažerka IGY Centra Pavlína Jandová.

Zakoupit bude možné i módní kousky od předních českých designérů, jako jsou Taťána Kovaříková, Petra Balvínová či Jiří Kalfař. Oděvy věnovala i řada osobností, mezi nimi například herečky Míša Mauerová, Kristýna Janáčková, zpěvačka Monika Absolonová, fotbalista Lukáš Vácha a mnozí další.

Veškeré finanční prostředky získané z každého charitativního bazaru jsou 100 procenty použity na rehabilitace a zdravotní pomůcky pro děti a osoby s těžkým postižením.

O BE CHARITY

Nadační fond Be Charity vznikl v létě 2015. Navázal na aktivity, které podpořily lidi s mentálním a kombinovaným postižením už více než šesti miliony korun. Od vzniku statutu nadačního fondu se podařilo rozdělit dalších jedenáct milionů korun. Jeho posláním je podporovat dlouhodobě nemocné či jinak znevýhodněné osoby a jejich rodinné příslušníky, kteří se o ně starají. Pomáhá příspěvky na léčbu, rehabilitaci, na koupi zdravotnických pomůcek a materiálu. Mezi zásady patří přímý kontakt s žadatelem a rozdělení 100 procent získaných finančních prostředků.

Foto: becharity.cz

Reklama