Křehká krása motýlů bere dech. Když ale sami máte kůži křehkou jako jejich křídla, život pro vás není jednoduchý. Priessnitzovy léčebné lázně v rámci preventivně bezpečností akce, kterou pořádaly společně s Policií České republiky, zorganizovaly také charitativní akci „Pomáhejme, když můžeme“. Byla zaměřena na léčbu roční Veroniky Charvátové ze Zlatých Hor, která trpí nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel. Za jeden den získaly téměř třicet tisíc korun.

„Tuto charitativní akci jsme letos pořádali už potřetí a vždy se snažíme přispět potřebným přímo v našem regionu,“ vysvětluje Tomáš Rak, obchodní ředitel lázní. „O Verunčině příběhu jsme se dozvěděli od kolegyně ze Zlatých Hor a ihned bylo rozhodnuto, že výtěžek z dobrovolného vstupného Bezpečnosti bez hranic bude putovat právě k Veronice a jejím rodičům,“ doplňuje.

Na dobrovolném vstupném akce bylo vybráno 11 335 Kč. Tuto částku zvýšil také příspěvek Priessnitzových léčebných lázní a.s. ve výši 10 000 Kč a Města Jeseník ve výši 5 000 Kč. Na Veroničinu léčbu existuje také sbírka plastových víček. Zájemci mohou rovněž přispět také finanční částkou na bankovní konto, které bylo zřízeno speciálně pro její léčbu.

jesenik

Lázně pro děti

Priessnitzovy léčebné lázně mají k dětem blízko i v lázeňské péči. V roce 2014 léčili nejvíce dětských pacientů v rámci celé České republiky. Děti v Jeseníku mají k dispozici tři lázeňské domy, sportovní vyžití, animátory a tým léčebných odborníků, účastnit se mohou speciálního dětského programu Veselé lázně. A další nové aktivity lázně stále připravují.

Nový dětský indoor park

V rámci tradičních říjnových oslav narození zakladatele lázní bude v kavárně Sofie otevřena nová dětská herna. Prostory bývalé kinokavárny se během posledních měsíců změnily v zábavné hřiště s bludištěm, skluzavkami, bazény s balónky a odpočinkovou zónou, rodiče si mohou oddechnout u šálku dobré kávy v kavárně, která je s dětským parkem propojena. Slavnostního otevření se můžete společně s Kapkou Sofinkou účastnit v pondělí 12. října od 14 hodin.

Muzeum legendární dánské stavebnice bude první na Moravě a ve Slezsku

Legendární stavebnice baví malé i velké po celém světě více jak šedesát let. Možná právě proto, že její barevné kostky fantazii meze nekladou. Postavit z ní však můžete také modely aut, lodí, letadel, historických staveb. A možná právě také Sanatoria Priessnitz, co myslíte? Nechte se překvapit!  V říjnu v jesenických lázních otevřou první muzeum této stavebnice na Moravě a ve Slezsku. A právě tam jej možná poprvé uvidíte, nebo sami postavíte. LEGO model Sanatoria Priessnitz bude poprvé k vidění v hale skutečného Sanatoria od 14. hodiny v úterý 13. října. Muzeum, které se buduje v prostorech pod kavárnou Sofie, své brány otevře v pátek 16. října ve 14 hodin.

Reklama