Dnes je šestého ledna, Tři králové a možná jste v ulicích vašeho města či obce potkali stylizované postavy Kašpara, Baltazara, Melichara s pokladničkami. Dali jste jim nějakou tu korunu na dobročinné účely, nebo jste se jim raději obloukem vyhnuli?

Ano, podobných sbírek je spousta, a většinou nám nedá, abychom nevylovili v peněžence alespoň pár drobných. Právě v těchto dnech jsem slyšela v radiu, že Češi jsou velmi empatičtí a na charitu přispívají rok od roku víc. To je potěšitelné že?

Charita

Tím spíš, že k mnoha štědrým, empatickým a soucitným patříte i vy, milé čtenářky. Jistě si pamatujete na sbírky pro nadaci Život dětem, díky jimž jste pomohly dvěma postiženým chlapcům Románkovi a Kristiánkovi

Čtěte také:

Jaké to je vychovávat těžce postižené dítě

Skládáme se na další postižené dítě

Díky těmto reportážím jsem měla možnost poznat blíže rodiny, ve kterých se starají o postižené dítě. O to víc mě zaráží, nebo spíš štve, jak se k těmto lidem staví stát. Kompenzační pomůcky pro postižené (v tomto případě děti) jsou tak drahé, že o ně musí rodiče prosit. Místo, aby byly samozřejmostí a podporovaly se rodiny, které se svých dětí nevzdaly a příkladně se o ně starají.

Pomůžou většinou lidé, kteří dají ze svého mála, zatímco se rozdávají miliony na odměny státním úředníkům.

Zřejmě to legislativa neumožňuje, ale proč se alespoň část těchto prostředků neuvolnila pro handicapované a nemocné děti? Proč se stát spoléhá na dobrodiní svých občanů, a jinde rozdává plnými hrstmi? To mi hlava nebere.

A tak dál budu přispívat na Světlušku, Ligu proti rakovině či na Tříkrálovou sbírku

Jak jste na tom s charitou vy, milé ženy-in?

  • Dáváte pravidelně, nebo spíš výjimečně? Podle čeho si vybíráte, komu přispět a komu ne?
  • Jakou formou dáváte své peníze potřebným? Posíláte DMSky, odpisujete si pravidelně nějakou částku z účtu, nebo dáváte drobné na ulici?
  • Kdy jste naposledy přispěla na charitu? Proč?
  • Poslala jste někdy peníze na postižené živelními pohromami?
  • Ocitla jste se naopak v situaci, kdy jste sama potřebovala pomoc?

Napište nám. Podělte se s námi nejen o své názory na charitu, ale i své příběhy

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz 

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Balíček Bio kosmetiky Anti-stress visage s Bachovými esencemi, (obsahuje krém, sprchový gel a pěnu do koupele) a jako bonus tři balení Nescafe Cappuccino.

cb

Reklama