Dobrý den!

Já si pod názvem charita představím hlavně křesťanskou organizaci, která pomáhá lidem v tísni, bez domova, matkám s dětmi nebo starým lidem. A jejich práci velice oceňuji.

Je to moc hezké, když chce člověk pomáhat ostatním a být pro druhé užitečným. Ale vím, že tito pracovníci nejsou finančně moc oceněni, oni to totiž nedělají pro peníze, ale hlavně z lásky k lidem. Mezi návštěvníky charity patří určitě hlavně bezdomovci. Někdy, když je  potkávám, je mi jich líto, ale jsou mezi nimi i často mladší lidé. Ne všichni si za "svou situaci" můžou sami, ale určitě jsou mezi nimi i takoví, kteří kdyby chtěli, měli by se lépe.

Já jsem z křesťanské rodiny a občas zajdu i na mši do kostela. Máme mladého kněze a vše bere tak nějak oderněji. Občas se vybírá sbírka na charitu, tak samozřejmě přispíváme, jak to jde. Jednou nám kněz (no on je to v civilu takový normální hezký mladý kluk) vyprávěl, jak za ním přišel bezdomovec a poprosil ho o 50 Kč, tak mu je dal. A ten bezdomovec na to: "No a neuvařil byste mi ještě kafe?"
   
A ještě mám jednu příhodu. Manžel šel jednou po městě a zastavil ho také nějaký pán v ošuntělých šatech a řekl mu: "Pane, nemohl byste mi dát 20 Kč na svačinu? Já mám strašný hlad." Manžel mu je dal a pak se za ním díval, kam jde, a on si to namířil přímo do jedné hospody a už seděl u pivečka.

Já vím, že být člověkem v tísni není žádná legrace, je to naopak smutné. Ale chtěla jsem to dnešní téma jen trochu odlehčit. My se snažíme vždycky na nějakou tu sbírku přispět. Věřte mi, že jak se chová člověk k lidem, se mu jednou vrátí.

A ještě jsem chtěla říct, že slovo CHARITA není vlastně jen organizace, ale uvnitř každého je to především slovo znamenající pomoc bližnímu.

Přeji hezký den a kdo můžete, pomáhejte ostatním, už jen třeba hezkým slovem.

Lucie.


Milá Lucie,

charita je především o empatii. Jak s ní člověk dále naloží, záleží na situaci. 

Dnešní téma je CHARITA

Co pro Vás znamená charita?
Nějaké cizí slovo?
Přispíváte pravidelně?
Darujete peníze na zvířata, na život, na stromy, na děti?
Víte, kam své peníze posíláte?
Přesvědčí Vás lidé na ulici, abyste dala na sbírku?
Přispíváte vlastní aktivitou pro nějaké sdružení nebo humanitární organizaci?
Jste osobní průvodkyní nevidomých nebo jezdíte na procházky s tělesně postiženým kamarádem?
Komu jste kdy pomohli a čemu důvěřujete?

Pište, rádi Vaše přéspěvky odměníme!

redakce@zena-in.cz
 

Reklama