Píše ve svém prvním čtenářském příspěvku naše čtenářka s nickem Hanula. Na které charitativní projekty věří a na které přispěje vždycky, vám už prozarzovat nebudu. To se dočtete v této novince

Charita - jak to slovo vlastně vzniklo - koukla jsem na net....(z latinského  výrazu caritas = slitování, smilování) Tak to už jsem doma....

Občas mám neodbytnou myšlenku, že bych na charitu měla přispět - je to hlavně kolem vánoc, kdy člověk přemýšlí o sobě a uvědomuje si, že jsou lidé, kteří  jsou na to tom daleko hůře.

Nicméně se snažím i v průběhu roku. Moje oblíbené jsou kytičkové dny - už doma vlastním pěknou sbírku a pár už jsem jich také poztrácela, když jsem si je připnula na kabelku a večer jsem doma zjistila, že kytička není.

Jeden známý mě přivedl k „cihle“ -  býval dříve patronem této akce. Teď se  s ním vidím méně, nicméně cihle jsem věrná zůstala.

Vždy jsem kupovala dvě - jednu za sebe a jednu za ty moje milované tam nahoře. Ale i cihla podražila, takže kupuji jednu - namaluji na ní srdíčko a postavím ji na zeď, která je za začátku hodně nízká. Chodím jí kontrolovat a mám radost, když zeď roste a roste.....

A mojí srdeční záležitosti je Unicef - ráda zajdu do obchůdku a zakoupím nějakou maličkost - posílám fotku Jiříka a Lucinky, které vyrobily babičky v domově důchodců. Dostala jsem k nim pohlednice s adresou babiček a tak jsme jim napsala, že Lucinka a Jiřík se dostali do „dobré rodiny“.

Co nemám ráda jsou lidičkové na ulici, kteřé nabízejí různé typy charit - nevěřím .... S trochu prkenným pohledem a „díky ne“ je míjím a nemám vůbec špatné svědomí.

Takže, charita ano, ale musím v ní věřit.....

Hanula

Milá Hanulo, děkuji vám, že nejste lhostejná. Věřím, že ten pocit něco potřebným vás hřeje u srdíčka

Text nebyl redakčně upraven

Na co přispíváte vy, milé ženy-in? Jste soucitná? Kdy nejvíc? Jaká sbírka na vás zapůsobila natolik, že jste sáhla do peněženky a poslala peníze? Vím, že asi neprozradíte kolik, ale můžete jen naznačit. Bylo to v řádu korun, desetikorun, stokorun, nebo ještě víc?

Přidaly jste se ke sbírce na Romana a Kristiána?

Přispíváte něčím jiným než penězi? Třeba do humanitárních sbírek při živelních pohromách? Byla jste někdy v situaci, kdy jste sama potřebovala pomoc?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama