615d6559ce9falanek.jpg
Foto: Profimedia

Na začátku září měl premiéru film Atlas ptáků v režii Olma Omerzu. V něm si Kotek zahrál například po boku Miroslava Donutila, majitele rodinného podniku, který přijde na finanční podvody. Součástí rodiny je i syn Martin Pechlát a zeť v podání Vojty Kotka.

Na konci října vstupuje do kin komediální počin režiséra Radka Bajgara s názvem Kurz manželské touhy. V něm Kotek ztvárňuje ambiciózního párového terapeuta Mazla, který aplikuje metodu maximální blízkosti a pevného objetí. V dalších rolích se ve filmu objeví například Jiří Bartoška, Lenka Vlasáková nebo Stanislav Majer.

A aby toho nebylo málo. V době pandemie vznikl snímek Betlémské světlo, za kterým stojí otec a syn Svěrákovi. Jeho premiéra je v plánu příští rok v březnu. Scénář vychází z knižních bestsellerů Povídky a Nové Povídky Zdeňka Svěráka. Jde o příběh spisovatele, jemuž do života vstupují postavy z jeho vlastních povídek. Ty ztvárnili například Vojtěch Kotek, Tereza Ramba, Ondřej Vetchý, Vladimír Javorský nebo Jitka Čvančarová.

Letos v dubnu mělo začít také natáčení závěru úspěšné série o Marii Terezii, ve které hraje Kotek postavu Františka Štěpána Lotrinského. Datum premiéry na České televizi ovšem zatím není známo.

A protože Česko je Kotkovi malé, předvádí svůj herecký talent i na Slovensku, kde vstoupil do natáčení diváckého hitu – seriálu Pán profesor. V něm hraje úspěšného právníka Jakuba, který po přestěhování do Bratislavy hledá synovi střední školu. Seriál se stejným názvem se momentálně vysílá i v Česku, kde hraje hlavní roli Vojtěch Dyk.

Zdroje: Bioscop, CSFD, pluska.sk, tiskové materiály Atlas ptáků

Reklama