Vodnář

Slunce vstupuje do znamení Vodnáře 21. nebo 22. ledna. Jedná se o pevné vzdušné znamení, v němž vládne planeta Uran.

Vodnáři jsou silně idealisticky zaměřeni. Jsou nekonvenční a rádi boří staré pořádky. Zajímají je všechny nové věci, vědeckými objevy počínaje a revolucí ve společenských vztazích konče. Politická hnutí a revoluce, humanitární záležitosti, skupinové a kolektivní ideály jsou vše typicky vodnářské záležitosti. K typickým vodnářským vlastnostem patří tolerance, humanismus, nekonvenčnost, originalita, smysl pro bratrství, nezávislost, vynalézavost, optimismus a zaměření na budoucnost. Tyto vlastnosti však mají i svoji odvrácenou tvář, pokud dojde k jejich nekontrolovanému výbuchu – fanatismus, dogmatismus, výstřednost, nepraktičnost, rebelantství a nezodpovědnost.

Vodnáři jsou citově spíše chladnější a před individuální láskou upřednostňují kolegialitu. V souvislosti se znamením Vodnáře se hodně mluví o tzv. věku Vodnáře. (Speciálně pro velmi zvídavé: astronomicky vzato, věk Vodnáře znamená, že jarní bod tropického zvěrokruhu, který nyní je v siderickém zvěrokruhu ve znamení Ryb, přejde do znamení Vodnáře. K tomuto jevu dojde asi v roce 2380. Rozhodně to tedy neznamená, že Luna bude v sedmém domě a Jupiter se spojí s Marsem, jak se zpívá ve známé písničce v muzikálu Vlasy. :-) )

Mezi typické projevy pozvolna nastupujícího věku Vodnáře patří i průmyslová revoluce, nástup atomového a kosmického věku a společenské otřesy a vznik nových uspořádání společenských vztahů. Sem patří například hnutí 60. let, vznik kultů a sekt a bohužel, i nástup totalitních společenských systémů, jako jsou nacismus a komunismus.

Vodnáři se uplatní jako výborní týmoví hráči. Rádi pracují v kolektivu nebo na projektech, které přinesou prospěch větším celkům. Mnoho jich nalezneme mezi liberálně orientovanými politiky a v různých organizacích snažících se o rozvoj pokroku. Je mezi nimi i mnoho vědců, kteří mnohdy docházejí ke svým objevům díky náhlému záblesku intuice (uranský blesk).

Mezi slavné Vodnáře patřili angličtí spisovatel Charles Dickens a Lewis Caroll, Charles Darwin a američtí prezidenti Abraham Lincoln, Franklin Delano Roosevelt a Ronald Reagan. Rovněž americký letec Charles Lindbergh byl Vodnář. A mezi Vodnáře patří i česká zpěvačka Lenka Filipová.

Ryby

Slunce vstupuje do znamení Ryb 18. nebo 19. února. Ryby jsou proměnlivé vodní znamení a jejich vládcem je Neptun. Jako pro každé vodní znamení, i pro Ryby je rozhodující svět citů a emocí. Neptun, vládce Ryb, je planeta mysticismu a náboženského zanícení.

Mysticismus, náboženství, rozplynutí se v nekonečnu, jemnost, poezie a imaginace jsou všechno typické vlastnosti Ryb. K jejich schopnosti imaginace a představivosti patří i matematické nadání mnoha jedinců narozených v tomto znamení. Rovněž sem patří i změněné stavy vědomí, trans, hypnóza a mimosmyslové vnímání. Ke změněným stavům vědomí se počítají i stavy navozené alkoholem a drogami, proto nepřekvapuje, že sklon k alkoholismu, drogám a šílenství patří rovněž do repertoáru rybích kvalit.

Ryby se nejlépe uplatní v povoláních, kde využijí svoji schopnost imaginace. Tedy především v uměleckých povoláních, jako kreativci v reklamě, herci a tanečníci. Jsou dobří filozofové a astronomové a ti, kterým byl dopřán talent pro matematiku, jsou i dobří matematici.

Mezi slavné Ryby patří první americký prezident George Washington, první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk a rovněž sovětský prezident Michail Sergejevič Gorbačov. Rovněž fyzikové Albert Einstein a Georg Simon Ohm. Mezi Ryby patří i hudební skladatelé Fryderik Chopin, Antonio Vivaldi, Gioacchino Rossini a Bedřich Smetana. A také spisovatelé Karolina Světlá a John Steinbeck...  

      
Reklama