Střelec

Slunce vstupuje do znamení Střelce 22. nebo 23. listopadu.

Střelec je proměnlivé ohnivé znamení a vládne v něm planeta Jupiter. Střelci se zajímají o náboženství a filozofii. Jsou tolerantní, velkorysí, idealističtí, nadšení a důvěřiví. Zajímá je studium, zejména právo, filozofie a religionistika. Zajímají se o morální principy a pomoc utlačovaným, potřebným a slabým. Rádi cestují a poznávají nové země, zvyky jejich obyvatel a jejich náboženství.

Jsou pravdomluvní, neradi lžou a ani to příliš neumějí. Na druhé straně mohou mít sklon k přehnané důležitosti, chlubivosti a nedostatku taktu. Střelci se dobře uplatní jako právníci, filozofové a religionisté.

Rovněž práce spojená s cestováním je pro ně vhodná. Dobré uplatnění naleznou i v reklamě a zábavním průmyslu. Mezi slavné Střelce patřili například Ludwig van Beethoven, Winston Churchill, Mark Twain, Walt Disney, Frank Sinatra nebo papež Jan XXIII. A Střelci jsou rovněž čeští herci Jaroslav Marvan, Václav Trégl, Vlastimil Brodský, Josef Abrhám a Eva Hudečková.

Kozoroh

Slunce vstupuje do znamení Kozoroha 21. nebo 22. prosince, v okamžik zimního slunovratu.

Kozoroh je základní zemní znamení a jeho vládce je Saturn. Kozorohové jsou klidní a praktičtí. Jejich myšlení je, podobně jako u všech zemních znamení, racionální, strukturované a pragmatické.

Jsou odpovědní, spolehliví a důvěryhodní. Mají výborné organizační a plánovací schopnosti. Jejich odpovědnost je vede k tomu, že mají sklon si dělat starosti. Temperamentově jsou flegmatici s určitým sklonem k melancholii. Jejich city a emoce jsou stálé a umírněné a jen velice neradi je projevují.

Kozorohové jsou velice ambiciózní a mají sklon neochvějně šplhat po společenském žebříčku nahoru. Mají sklon k zaujímání konzervativních společenských postojů. Podobně jako mezi finančníky můžeme vidět mnoho Býků, Kozorohové se často stávají politickými vůdci. Kozorohové se výborně uplatní v povoláních, kde mohou projevit svoji píli, spolehlivost, odpovědnost, šetrnost a kde mohou zároveň uplatnit své ambice. Jsou vynikající političtí vůdci a státníci, vedoucí pracovníci na všech stupních. Jsou skvělí a odpovědní úředníci a účetní a vynikající vědci, kteří dosahují nových objevů pomocí své píle a systematičnosti.

Mnoho slavných lidí, zejména státníků, byli Kozorohové. Kozoroh byl egyptský prezident Gamál abd-an Násir, americký prezident Richard Nixon, čínský vůdce Mao Ce–Tung nebo československý prezident Gustáv Husák. Kozorohové byli i dlouholetý konzervativní senátor Barry Goldwater a dlouholetý ředitel FBI John Edgar Hoover. Kozorožkou byla i Jana z Arku a velmi typickým představitelem kozorožských vlastností byl i anglický básník Rudyard Kipling. Jan Opletal a Milada Horáková byli Kozorohové, kteří rozhodně svému znamení ostudu neudělali. A Kozorohové byli i čeští spisovatelé Eduard Bass a Karel Čapek.       

Reklama