Dnes pokračujeme charakteristikou dalších dvou znamení zvěrokruhu – Blíženců a Raka.

Blíženci

Slunce vstupuje do znamení Blíženců 20. nebo 21. května.
Blíženci jsou proměnlivým vzdušným znamením, jejich vládce je Merkur.
Blíženci jakožto vzdušné znamení jsou přemýšliví a racionální. Zajímají se o literaturu a studium cizích jazyků. Jsou přizpůsobiví, sdílní a intelektuální. Zajímají se o lidi a dění kolem sebe i o světové události. Mají zpravidla dobré komunikativní a vyjadřovací schopnosti.

Jakožto znamení proměnlivé mají i sklon k určité nesoustředěnosti a nestálosti.
Rádi cestují a nebojí se cestovat letadlem.
Blíženci se výborně uplatní v zaměstnáních, kde je třeba komunikovat s lidmi a kde uplatní své vyjadřovací schopnosti. Tedy jako učitelé, právníci, novináři, tiskoví mluvčí nebo moderátoři. Rovněž mohou být výborní překladatelé nebo spisovatelé. Jejich vyjadřovací schopnosti najdou uplatnění i v hereckém povolání.
Mezi slavné Blížence patří například spisovatel Sir Arthur Conan Doyle, autor knih o Sherlocku Holmesovi, zpěvák Bon Dylan a herečka Marilyn Monroe.
Z významných státníků patří mezi Blížence například bývalý americký prezident John Fitzgerald Kennedy a současný český prezident Václav Klaus.

Rak

Slunce vstupuje do znamení Raka 20. nebo 21. června.
Rak je základní vodní znamení a jeho vládkyní je Luna.
Pro Raky, jakožto pro vodní znamení, je rozhodujícím a určujícím aspektem jejich charakteristiky svět emocí a citů.
Jsou citliví a citově založení, mají velkou empatii a podléhají změnám nálad. Mají silný vztah k dětem a k domovu. Rovněž mají vlastenecké cítění a ctí své kořeny.

Raci se dobře uplatní v povoláních, kde je potřebná empatie a starostlivost. Jsou dobří učitelé, pečliví lékaři a starostlivé ošetřovatelky.
Ambicióznější Raci uplatní dobře svůj vztah k vlasti i v politice. Dobře dokáží vycítit náladu svého partnera. Jejich citlivost jim umožňuje být dobrými spisovateli a umělci.

Mezi slavné Raky patří například Julius Caesar, Rudolf II., bývalý američtí prezidenti John Quincy Adams a Gerald Ford, spisovatelé Marcel Proust, Franz Kafka, Ernest Hemingway a Ota Pavel, herečka Gina Lollobrigida a hudebník Louis Armstrong.
A rovněž mezi Raky patří i držitel mnoha Zlatých slavíků, zpěvák Karel Gott.
Vztah k domovu a kořenům je velmi silně znát v díle Oty Pavla, velká citlivost je rovněž cítit v díle Franze Kafky.      

      
Reklama