Milá redakce,
k mořským potvorám příliš vřelý vztah nemám. V akváriu nebo v moři se obdivuji jejich propracovaným tělíčkům a roztodivným tvarům, ale na talíři je vidět nemusím. Stejně tak jako ryby, občas si nějakou dám, ale nevyhledávám je. Jediné, co miluji, jsou krevety, ale nerada se s nimi loupu.

Ne však můj přítel „všežravec“. Ten sní totiž všechno, co zavání masem, a je mu vcelku jedno, kolik to má nožiček, chapadýlek nebo klepítek a v jakém stavu syrovosti nebo upravenosti to je. A tak na našich cestách vždycky trnu, kdy narazíme na něco skvělého a úžasného a neskutečně dobrého. Problém totiž je, že mě nutí všechno ochutnat s ním. A tak jsem se sebezapřením snědla tuhého vařeného šneka „...v té výborné pepřové omáčce...“, ze zubů lovila rozmlácenou krabí skořápku „...ale to jemňoulinké masíčko...“.

Má láska vykřikuje nadšením nad na špejlemi napíchanými chapadýlky čehosi a nevábně vypadajícími smaženými rybičkami, které skoro mrkají očíčky.
Jelikož neustále chodím s fotoaparátem, posílám vám několik fotek z našeho gurmánského života.

paviocko


krab – Palička nesloužila k usmrcení kraba (jak si mysleli mnozí naši kamarádi), ale k rozdrcení krabí skořápky.

 

 

 

 

 

pirana – Smažená piraňa bílá, kterou jsme si ulovili v Amazonii a která byla opravdu výborná.

 

 

 

 

 

 

Bangkok – Tohle sice není mořská potvora, ale nožiček to mělo spoustu. Přítel si na smažených sarančatech a broucích móóóóóóc pochutnal...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Co dodat tady kromě Mňam?:))

A málem bych zapomněl!!! Posílejte mi i svoje pochutiny! Těím se! redakce@zena-in.cz!

Reklama