Tak jsem osiřela. Nikdo v redakci není, všichni odjeli. Dnes bude editovat pan Nejvyšší a vybral si téma sobě blízké - chaos. Já jsem dost systematik, takže fakt nevím, čím tak asi přispěji do diskuze. Zkoušel mi něco naznačovat, ale mně to je úplně cizí. Nestihl si k tématu napsat článek, takže musím já...

 

Jenže já jsem prostě totální pedant. Doma všechno prádlo pěkně v komínkách, nikde se nic nepovaluje. Nikdy.

Nádobí vždycky myji hned. Nikdy se mi nestalo, že bych měla třeba v hrnečku ve zbytku čaje plíseň, protože jsem ho tam pár dní nechala stát. Protože se kolem nakupila spousta dalšího nádobí, které ho zakrylo.  
Nakupuji vždycky podle seznamu, který si doma vytvářím. Je barevný, abych věděla, kam pro které věci zajít, a na nic tak nezapomněla. Nakupuji tedy taky s pastelkami, abych si zase nakoupené věci odškrtla. To teda trošku zdržuje, ale zase je to velmi přehledné.

Díky seznamu se mi nemůže stát, že čekám ve frontě a u pokladny si najednou vzpomenu, že ještě potřebuji máslo a běžím zas přes celý hypermarket pro něj a zdržuji všechny lidi ve frontě. Když už mám v ruce máslo, vezmu rovnou ještě tvaroh a jogurty a po cestě mi to pak padá. Kdepak!

Také ve všech dokumentech doma mám pořádek. Mám je v deskách a pak ještě v pořadači, do kterého jsem si vyrobila takové přepážky, abych měla desky oddělené tematicky. Banky, smlouvy, výpovědi, pojištění…

 

Při vaření si nejprve všechny přísady (očištěné a omyté) vložím do připravených mističek a z nich teprve všechno zpracovávám dle pracovního postupu, který jsem si sama vytvořila - nebo podle receptu.

Když jdu na výlet, naplánuji si trasu, najdu si na internetu nejvhodnější spoje, taky zjistím počasí, podle toho si zabalím už den dopředu, abych nemusela spěchat. Nemůže mě tak nic překvapit. Po cestě sypu drobečky, kdybych se ztratila, abych našla cestu zpět.

 

Prostě na tohle téma nejsem ten správný typ.

A ještě něco: Zubní pastu si vymačkávám zásadně od konce.

 

Tak abyste mě teda nepodezírali tolik z pečlivosti, poprosila jsem milého, který je teď doma, aby mi vyfotil kuchyňskou linku - to nádobí je tam už týden - nějak jsem se k tomu nedostala :-)). Jo a ta miska s červeným obsahem - to je marináda na maso, kterou jsem přivezla z chaty asi před týdnem, kde byla asi měsíc... Prostě si nemůžu pomoct. S takovou mi asi nepomůže nikdo. Ty plesnivý hrnky si prostě musím umýt vždycky sama...
(Díky, že jsi nefotil i obývák a zbytek kuchyně.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 A co vy?

Jste chaotik?

Jak si nejlépe vytvořit kolem sebe chaos?

Už jste se ve zmatku někdy ztratila? Nebo něco?

Potřebujete vůbec k životu pořádek?
Zmatkujete dokonce s oblibou?  

Kdy žijete největším chaosem?

Napište Radkovi Křížovi na redakce@zena-in.cz

Reklama