No vida, máme tady jednu specialitku, která s českou náturou úzce souvisí. Nikdo ji tady ještě nejmenoval. Vzpomněla si na ni ale čtenářka s nickem ToraToraTora a my jí děkujeme.

Dobrý den,

když pominu naší historii, naše chytré hlavy a krásné holky, napadne mě jediné, co zde dnes ještě nepadlo, co nás odlišuje a činí výjimečnými. Zaznít by to mělo z jediného prostého důvodu. není to černé nebo bílé, jednoznačně pozitivní či negativní a je to stejně jenom naše: Chalupaření, kutilství a houbaření.

Uvědomuji si, že do chaloupek a chatových kolonií nás zahnala nemožnost vycestovat a trávit dovolenou a volný čas jako jinde. Ale zůstalo nám to i po otevření hranic a rozšíření obzorů a upřímně, bez víkendů na venkově nebo zeleniny z vlastní zahrádky, by se většina z nás necítila dobře:) Mimochodem...nedávno jsem viděla v televizi reportáž z USA, jak Michelle Obama založila za Bílým domem zahrádku a zástupy američanů skupují semínka, aby okusily rajčátka z vlastního záhonku a dobrý pocit, že jedli něco, co nebylo ze supermarketu.

Před několika lety proběhlo na našem území jedno z mnoha cvičení vojsk NATO. Sice naši vojáci patřili k nejhůře vybaveným a nejmodernější techniku znali kolikrát jen z filmů, když se něco porouchalo, dokázali improvizovat jako nikdo. Kutilství a schopnost českých ručiček vyrobit cokoliv z čehokoliv je obdivuhodná. Jinde na světě by asi neudělal Přemek Podlaha kariéru jako právě u nás.

Málokterého západoevropana napadne sebrat v lese houbu za účelem kulinářským. Když pominu lanýže, jiné houby většinou ani neznají a chodí pro ně zásadně do marketu, kde je na plastové vaničce pečlivě označen druh a datum spotřeby. Já nevím, jak vy, ale na houby chodím ráda od mala, i můj tříletý syn umí očistit hříbek a vánoční kuba by z žampionů z Tesca asi nebyl tak dobrý. Nechodím sice do lesa na pravidelný jogging, ale pravidelně donesu plný košík zaručeně jedlých hříbků, křemeňáků, kozáků a bedel.

Sice si občas přeju, aby sousedova koza chcípla a keep smiling mi způsobuje tik ve tváři, ale vím, jak křupe právě utržený salát z vlastní zahrádky a bramboračka z hříbků z mého tajného místa za kopcem tam u nás.

Krásný den

ToraToraTora

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkuji za připomenutí. Chataření a chalupaření je opravdu typicky česká záliba. S ní souvisí i to kutilství. Vznikla sice jako z nouze ctnost, jako únik od reality, ale díky ní se zachovalo obrovské množství venkovských objektů a památek, které by dávno zmizely z povrchu zemského. Za to patří Čechům dík.

 

Reklama