Milá redakce,

podzim je krásné období, které dělá s přírodou divy, ale je také obdobím velkých teplotních výkyvů, a tím i příčinou stoupající nemocnosti. Jako každý rok i tento není jiný. Ale stejně je podzim nejkrásnějším obdobím, které se projevuje na přírodě velkou barevností a krásou.

Podzim je pro mě ale také utrpením. Od jara do podzimu jezdíme na chalupu, kterou máme od bydliště vzdálenou 110  km, což je docela daleko, ale je tam nádherně. Je tam jiná příroda, jiné ovzduší, a hlavně jiní lidé. Sice je to vesnice, takže se všechny drby rychle roznesou, ale stejně tam mám nejbližší kamarády.

Jelikož máme chalupu, která pochází ještě z druhé světové války, je z kamene a cihel a zdi jsou velmi široké, špatně se chalupa vytápí a je tam zima. V létě je to příjemné, když jdete z parna zalézt do chládku, ale na podzim je to tam už jak v mrazáku, takže v listopadu chatu zazimováváme a na zimu tam nejezdíme.

Když tam jedeme naposledy, tak se musí všechno vypnout, vypustit voda a vše pozavírat a prostě udělat vše, co k zazimování patří. Co je ale pro nás to nejobtížnější, je to loučení s ostatními, kteří tam bydlí a které celé dlouhé 4 měsíce neuvidíme. Loučení probíhá každý rok, ale je to vždycky hrozně těžké, a když pak víkendy trávíme doma a ne na chalupě, všem se to zdá hrozně divné. Chalupu máme 20 let a tak už jsme si prostě na ni zvykli, že i když je to finančně nákladné, dojíždění a starání se o ni, tak jsme ji po dlouhých a četných úvahách stejně neprodali a ani se k tomu nyní nechystáme.

Podzim je prostě pro nás obdobím loučení, jak s chalupou a lidmi tam, tak i s teplem a s přírodou.

Tory


Milá Tory, děkujeme. Podívejte se, jak je krásně. Babí léto se opravdu vydařilo. A dnes je čtvrtek - tři dny volna před vámi. Užívejte chaloupku a v neděli jí dejte na rozloučenou pusu. Třeba i za naši redakci.

Za váš příspěvek posíláme prášky Pharmaton Activit.

Dnes je téma podzim.

Máte ráda podzim?

Nesnášíte plískanice?

Zálézáte pod peřinu?

Zavařujete úspěšně jako má kolegyně redaktorka Dana?

PIŠTE!!!

Nejlepší z vás odměníme dárečky:

- zpevňující tělové mléko DOVE

- zpevňující sprchový gel DOVE

- prášky Pharmaton Activit v hodnotě 230 Kč

 

redakce@zena-in.cz