Chadwick-Boseman-fb.jpgFoto: Shutterstock

Smrt tohoto herce je velmi tragická a zasáhla nejen jeho nejbližší, ale také fanoušky a kolegy po celém světě. Tento smutný konec také všem lidem připomíná, že by se neměli nikdy vysmívat něčí váze, protože nikdy neví, co za ní stojí. To se stalo i Bosemanovi. Před měsícem herec zveřejnil video, kde hovořil o Operation 42, iniciativě, jejímž cílem je pomoci nemocnicím sloužícím afroamerickým komunitám během pandemie. Ve videu vypadal velmi pohuble a mnoho lidí si toho samozřejmě všimlo a okamžitě na to někteří z nich začali poukazovat.
 
Někteří měli přirozeně obavy o jeho zdraví a ptali se, zda je v pořádku. Jiní ale dělali škodolibé vtipy, a dokonce na internet nahrávali memy (obrázek, fotka, video, animace, jednotlivé slovo nebo fráze, které se začnou objevovat a šířit na internetu, pozn. redakce), které dramatickou proměnu Chadwicka Bosemana zesměšňovaly.

Na to po hercově smrti reagovala jeho fanynka Haley Ruth Spencer. „Chtěla bych zmínit několik měsíců, kdy po internetu kolovaly obrázky znatelně hubeného Chadwicka Bosemana. Vzpomínám si, jak si lidé dělali srandu, tweetovali, zveřejňovali memy atd. o změně jeho vzhledu. Říkali mu „crack panther“. A teď všichni víme, že se změnil, protože umíral na rakovinu tlustého střeva. Říkám to všechno jako připomínku, abyste, prosím, nekomentovali těla lidí, zejména změnu jejich hmotnosti. Nikdy nevíte, co se v životě toho člověka děje, a kromě toho, to není zatraceně vaše věc.“

Reklama