Že by šel energetický gigant do sebe? Zlevněný proud až o 13 %! Tři měsíční zálohy za elektřinu gratis pro nezaměstnané!

Společnost ČEZ přišla s vlastním protikrizovým balíčkem: Všem domácnostem zaplatí pojištění plateb pro případ ztráty zaměstnání.

Ten, kdo přijde o práci a přihlásí se po letošním 1. březnu na pracovní úřad, nebude muset třikrát po sobě zaplatit měsíční zálohy na elektřinu.

„Tři nesplacené zálohy nezaměstnaných připraví ČEZ řádově stovky milionů korun,“ vypočítal ředitel společnosti Martin Roman. Každému člověku bez práce tak firma odpustí v průměru čtyři tisíce korun.

Malým podnikům zase ČEZ umožní zálohy o třicet dní posunout. „To umožní snížit zatížení úvěry zejména těm, kdo pracují v energeticky náročných oborech, jako jsou pekaři, truhláři, pěstitelé zeleniny apod.,“ uvedl mluvčí největší české firmy Ladislav Kříž.

Navíc chce ČEZ podle předběžných výpočtů příští rok zlevnit elektřinu o 6 %, a pokud budou dál klesat velkoobchodní ceny energií, dokonce až o 13 %. Proto firma nejspíš už v březnu spustí nový systém stanovení ceny – zákazníci si budou moci sami vybrat, kolik zaplatí.

Společnost údajně dokončuje propočty a dnes změny představí vedení firmy pod hlavičkou „ČEZ proti krizi a na pomoc české ekonomice“.

Už šestiprocentní pokles by byl vůbec nejvýraznějším zlevněním za posledních 20 let, domácnosti by podle velikosti spotřeby ušetřily několik set až několik tisíc korun ročně. Proud od ČEZ přitom ještě v lednu podražil, a to v průměru o desetinu.

Reklama