Při mé vzpomínce na dětství a sex se musím od srdce zasmát. Doma totiž u nás bylo všechno tabu. Přitom jsem ze tří dětí a zhruba od šesti let vím, jak se „vyrábí“ dítě, ale naše máma byla prostě v tomhle trochu pozadu...

Každý si vzpomíná na komunistický sex ve filmu - dva si lehnou do postele, zhasne se lampička a pak už je střih na další den, jak například sekretářka dělá šéfovi kafe... takže o sexu ani vidu, ani slechu... když však byla ve filmu angelika líbána do dekoltu, máma zavelela - děti otočit - a to tedy jsem si připadala trapně, bylo mi totiž už snad deset let.

Jednou jsem se rozhodla, že mamču převezu a když večer šla dělat čaj, rychle jsem vlezla do obývacího pokoje a schovala se pod gauč. Táta měl noční.

Dávali totiž film s hvězdičkou a já jsem chtěla zjistit, co tam bude takové tabu...
máma se vrátila, lehla na gauč, já pod gaučem ani nedutala... až jsem tam usla. K ránu jsem šla potichu spát do pokoje, mamča to do dneška ani nezjistila.
Nikdy nám nevysvětlila, jak se děti dělají, nikdy mi neřekla informace o menses. Naštěstí to člověk znal od kamarádek, ve škole se dozví děti opravdu všechno, ale její výchova v tomto prostě selhala.
Když jsem jí před rokem a půl telefonicky informovala o tom, že čekáme třetí dítě (bydlí daleko), tak vykřikla - ježišmaria a co jste to dělali... takže jsem pochopila, že ona neví, že děti čáp nenosí.

Teď když jsem maminka já, tak jsem všechno vzala z toho lepšího konce. Doma se před svými malými dětmi nestydím, ráno, než se obleču, chodím nahá, koupu se klidně před nimi, manžel taky nedělá žádné „rychlé schovávací akce“, prostě přirozený chod domácnosti.

Naše nejstarší školkové dítě ví, že se maminka a tatínek mají rádi a jak se pusinkovali, tak je z toho miminko, prostě informace s ohledem na věk.

Doufám, že děti jednou ocení, že jsme se chovali tak, jak se chováme a neděláme z ničeho vědu.
Hezký den.
Ula


Samozřejmě, že to ocení, Ulo. Proč dělat vědu z něčeho, co vědou není. Děkuji moc za příspěvek a měj prima den. Míša

  Téma prodnešní den je jasné a já se těším na vaše názory a zkušenosti.

·         Jaký je váš názor na sexuální výchovu ve školkách?

·         Chodíte nazí před svými potomky?

·         Jak jste jim vysvětlili, že přišly na svět?

·         Byli k vám vaše rodiče otevření?

·         Co vy a tabu projektovaná dětem?

·         Hovoříte s dětmi o sexu?

Pište už od této chvíle na redakce@zena-in.cz

Reklama