Děkujeme za další pěkný příspěvek na dnešní téma. Svou představu idální doby nám vylíčial čtenářka s nickem Heligona

hallo dolly

Krásný časo-cestovní den. Když jsem se dnes po ránu, tedy vzhledem k časovému posunu mi i tato časně poobědová doba připadá jako ranní kuropění, zamyslela, kde bych se tak nejlépe vyjímala, úplně automaticky jsem se v myšlenkách snesla na prkna, která znamenají svět - do prostředí muzikálu Hello Dolly. Ale vy chcete vědět spíš historické období, že jo. Strýček google mi ochotně vysvětlil, že výše zmíněný muzikál vznikl v roce 1938, tedy třicátá léta minulého století. Nedělám si iluze, že by muzikálové kostýmy přesně odpovídaly dobovému oblečení, ale nějaká podobnost tam musí být.

Zpátky k těm šatům. Jakmile představitelka Ireny Molloyové (to je ta kráska vlevo) vykoukla na jeviště, okamžitě jsem si v těch šatech představila sebe. Ta krásná fialová barva je pro mě jako stvořená, silueta šatů by taky odpovídala. Korzet lehce vyzdvihne přednosti a zkoriguje pas, krajkový vršek cudně zakrývá ale i dostatečně odhaluje a nabíraná zadní část sukně přikouzlí neexistující zadek. V případě potřeby vypomůže i obrovská mašle. Na nožky botičky, které se dnes nazývají honosně „retro“ a spolknou pěknou sumičku, na hlavu apartní klobouček a do ruky paraplíčko. Pak už se jen zavěsit do rámě nějakého šviháka a vyrazit drobnými krůčky na kolonádu. No nebylo by to krásné?

Heligona.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Jen tak pro zajímavost, kostýmy v muzikálu Hello Dolly jsou v secesním stylu.

V jaké době byste se cítily nejlépy vy, milé ženy-in?Jaká móda by vám vzhledem k vašim proporcím nejvíce vyhovovala? Chtěla byste se někdy alespoň na chvíli do těch dob podívat? Myslíte, že byste byla byla ideálem krásy? Zkuste se alespoň na chvíli zasnít a napište nám svoji představu.

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese redakce@zena-in.cz