Pryč jsou doby, kdy stačilo napěchovat věci do lepenkového kufru. Dnešní cestovatelé chtějí být  IN také na cestách a mít co největší pohodlí. A mají z čeho vybírat. Nabídka na trhu zavazadel je tak pestrá, že uspokojí i toho nejnáročnějšího z nich.

kufrMladé moderní ženy, které často cestují, si potrpí především na design a styl. Vědí, že cestovní zavazadla jsou dnes součástí doplňků, a proto vyžadují, aby byla kombinací elegance a praktičnosti zároveň. Zalíbení jistě najdou ve třech řadách značky Apinal of London, která nabízí zajímavou řadu kabinových zavazadel. Největším z nich je Portofino, kombinace hladké kůže s kůží s přírodními chlupy. Populární variace syté černé a hnědé barvy jsou doplněny kovovými zipy a zámečky ve zlatém odstínu, zatímco vnitřek zavazadel je polstrován v působivém rudém grogrénu. Nechybí pochopitelně kolečka, vysouvací madlo ani ramenní popruh. Dolní část je navíc doplněna o zip, který tvoří samostatný oddíl na prádlo či obuv.
Druhým zástupcem módních zavazadel je kabinové zavazadlo s názvem Buffalo, oceněné módním časopisem Vogue jako dokonalý společník na krátké cesty nejen letadlem. Stejně jako Portofino využívá luxusní kombinace kůže a kůže s přírodním chlupem. Je vybaveno kolečky, zasouvacím madlem a má také dvě prostorná oddělení -  přední kapsu na zip a zadní kapsu na dokumenty
Pro milovníky barevných a veselých kombinací se nabízí kabinové zavazadlo z kolekce Candy.
„Toto zavazadlo je naším favoritem, a to nejen díky své kráse, ale i svému vnitřnímu vybavení, které je víc než praktické,“ vysvětluje Martin Strnad z internetového obchodu arde.cz. Pokud tedy holdujete fialové, červené nebo zvířecím vzorům, pak je Candy cestovní zavazadlo pro vás jako stvořené.

kufr

Život je cesta

kufrPozadu v módních trendech na jaro 2011 nezůstává ani klasik v oboru, společnost Samsonite. Ta nabízí širokou paletu látkových kufrů, stejně jako luxusnější výrobky vyrobené v kombinaci s kůží, či plastové kufry nejrůznějších barev. Zajímavé jsou také unisexové a pánské kolekce modelů Samsonite. U textilních zavazadel se při výrobě používá zejména polyester, u kvalitnějších pak nylon. Hodí se nejvíce na cestování autem a jejich oblíbenost spočívá ve výhodném balení. Mají spoustu kapes a jejich kapacita se dá zvětšit rozepnutím manžety. Pro cestování letadlem jsou však  vhodnější kufry plastové, které mají větší odolnost.

kufr

Licence k cestování

kufrPromyšlený sortiment zavazadel chystá na jarní trh také společnost Tchibo. Za zmínku stojí zejména retro design ve stylu 60 let, který exkluzivně pro Tchibo vyvinula Lufthansa. Kabelka z této řady má inteligentní vnitřní členění a lze ji pohodlně připevnit na rukojeť kufru na kolečkách.  Zajímavým cestovním doplňkem je také elegantní sada na čištění bot, kterou jistě ocení zejména pánové. V černém úložném boxu najdete dva kartáče na boty, dva krémy na boty, hadřík z čisté bavlny na leštění a lžíce na boty.

A co výrobci zavazadel zákazníkům při výběru radí? Důležité je, pro jaký účel zavazadlo pořizujete. Pamatujte, že zatímco plastové kufry jsou sice odolnější, jejich nevýhodou je, že jsou těžší. Dbát byste měly také na to, jak snadná je manipulace se zavazadlem. Téměř zcela OUT jsou dnes již zavazadla bez koleček. I ta by měla být co nejodolnější. Důležitá je také barva. Nechcete-li své zavazadlo na letišti hledat mezi stovkami černých nebo šedých kufrů, pak se nebojte pestrých pastelových barev, kterým současné trendy velmi přejí.

kufr

Foto: www.arde.cz, www.samsonite-ict.cz, www.tchibo.cz


Související články:

 

Reklama