Dobrý den, vzhledem k tomu, že se někteří z Vás ptají na provoz Jadran Expresu - posílám souhrnnou informací k této službě.

V letní sezóně 2007 budou České dráhy provozovat tento spoj DENNĚ - a to od posledního týdne v červnu až do prvního týdne v září - a to jako pravidelný spoj. Cena by přitom měla být srovnatelná s rokem 2005. Cílem Českých drah je udržet cenovou úroveň tak, aby bylo pro zákazníka využití tohoto spoje atraktivní. Proto budou příští rok České dráhy na provozování tohoto spoje spolupracovat se slovenskou stranou.

Odjezd spojů bude v raních hodinách z Prahy; spoje zastaví v Brně a Bratislavě a do Chorvatska bude příjezd ve večerních hodinách do Záhřebu a ráno následující den do Splitu.

Ze Splitu zpět pak budou spoje Jadran Expresu odjíždět ve večerních hodinách s příjezdem do Prahy ve večerních hodinách následující den.

Letos bohužel České dráhy svým zákazníkům tuto službu nemohly nabídnout, poněvadž Chorvatské železnice zvedly poplatek za průjezd svým územím natolik, že by se cena jízdenky pro koncového zákazníka zvedla oproti loňsku 2,5 násobně. Taková cena by byla zákaznicky zcela neakceptovatelná.

České dráhy kromě toho standardně nabízejí službu autovlaku pro výhodné cestování na Slovensko do destinací Poprad - Tatry a Košice. Detailní informace jsou na webových stránkách CD.

S pozdravem, Aleš Ondruj, Tiskový mluvčí, České dráhy, a. s. / Spokesperson Czech Railways

www.cd.cz, www.scpendolino.cz, WW.CD.CZ/PRESS 


Doufáme, že Vám tato tisková správa od ČD bude k užitku a třeba si vyrazíte na Jadran :).

Reklama