Patříte k těm, co mají dovolenou už jen ve vzpomínkách a opět tvrdě zařezávají v pracovním procesu, nebo se na dovolenou teprve chystáte? Pokud se řadíte do první skupiny, můžete se s námi podělit o své zkušenosti, pokud do druhé, můžete se poučit. O čem bude dnes řeč?

V čem cestovat?

I když jsme v kategorii Móda, nebrala bych to tak doslova. Tentokrát bych nad stylovostí a módností přimhouřila oko a upřednostnila pohodlí. V upnutých džínách a vysokých podpatcích sice vypadáme (většinou) skvěle, ale absolvujte v tom několikahodinovou cestu autobusem nebo letadlem.

Takovou blbost jsem udělala jen jednou. Z mladické nerozvážnosti, nezkušenosti a ve snaze udělat dojem. Když jsme se shromáždili kolem zájezdového autobusu, pozorovala jsem skvadru spolucestujících a nechápala, jak se může někdo tak příšerně vymustrovat. Opovržlivě jsem sjížděla pohledem burany v teplácích, maminy ve volných šatech a vytahaných svetrech, děti v mikinách vybavené malými polštářky a stočenými dekami, zatímco já byla za hvězdu v džínečkách, vysokých podpatcích a tílku. Také po mně všichni pokukovali. Ale kdo znáte dlouhé přejezdy z Česka k moři, víte proč. Obdiv to tedy rozhodně nebyl.

Ač jsem jinak poměrně skladná, za chvíli jsem nevěděla, jak si mám sednout. Dát nohy šikmo, skrčit je pod sebe, natáhnout, opřít je o sedačku před sebou? Měla jsem pocit, že jsem přibrala deset kilo, jak mě ty zatracené kalhoty všude tísnily, řezaly a škrtily. Připadala jsem si jak ve svěrací kazajce a dala bych nevím co za ty buranské tepláky, tlusté fusekle a polštářek. Všichni spokojeně pochrupkávali, já se choulila zimou, lovila střevíčky pod cizí sedačkou a modlila se, abychom byli už na místě. Ráno jsem vypadla z busu jak zpráskaný pes a z cesty se léčila celý den. Od té doby kašlu na frajeřinu, a když mě čeká podobná cesta, jdu do tepláků, mikiny a tenisek.

Koneckonců i pohodlí může být stylové. Pojďte se inspirovat u zcestovalých hvězd.

.nn

Uma Thurmanová - staré dobré legíny prostě nemají chybu. A když má někdo tak pěkné nohy jako Uma, není co řešit. Ideální na cesty. To musíme zaklepat.

kk

Megan Foxová i světová krasavice číslo jedna to nijak neřeší a do letadla si oblékne klidně tepláky a tenisky. Takhle možná chodíte doma.

jj

Jessica Simpsonová si libuje ve vzdušných maxišatech. Letošní módní hit můžete skvěle využít na pláži i k cestování.

kk

Halle Berryová nedá dopustit na pohodlné volné džíny v pánském stylu.

jjj

Khloe Kardashianová se cítí skvěle v mini. Proč ne? Pohodlí vám zaručí a přitom budete neskutečně šik.

hh

Fergie na to šla chytře. Z letošních trendů si vybrala stylové a přitom pohodlné harémové kalhoty. Nebo jsou to rajtky?

jjj

Kate Bosworthová - když už džíny, tak rozhodně strečové.

A co vy? V čem absolvujete dlouhé cesty? Máte nějaké vychytávky? Na co nikdy nezapomenete? Co byste poradila nezkušeným? Jaký cestovní model byste si z naší nabídky vybrala?

Reklama