Vždy, když někam cestuji, beru si s sebou průvodce, abych věděla víc o zemi, kterou se chystám navštívit. Pokud cestuji „na vlastní pěst“, je pro mne dobrý průvodce velmi potřebnou knihou, rádcem, jistotou a rozšířením obzorů. Pokud se chystáte do Itálie, která je velmi oblíbenou destinací, mám pro vás dobrý tip.

Průvodce Itálií byl se mnou na mých cestách na Sicílii, na Liparské ostrovy, do Milána za nákupy, do Benátek, které byly v mrazivém březnu úplně prázdné a krásné. Letos jsem jej použila i pro cestu na Lago do Garda. Vydává jej nakladatelství Jota, více zde: Turistické průvodce: Itálie

ItálieZe všech evropských zemí je Itálie patrně tou, již lze nejobtížněji charakterizovat. Je zároveň moderní a průmyslovou zemí, ale také zemí zemědělskou, kde jsou obyvatelé silně orientováni na rodinu a jejich život je spjat s tradicemi a obřady katolické církve.

Průvodce po Itálii nabízí velmi detailní, přehledné a aktuální informace. Je rozdělen do sedmnácti kapitol, které v podstatě odpovídají administrativnímu členění země. Místopisná část je velmi podrobná, průvodce vás doprovodí nejen při prohlídkách velkých měst a známých památek, ale dostanete se s ním i do méně navštěvovaných lokalit. Jeho rady ocení milovníci historických a uměleckých památek, kterým poskytuje kromě zasvěceného popisu památek, muzeí, galerií a kulturních zařízení také aktuální informace o otevírací době a ceně vstupného.

Spokojeni budou i turisté, kteří upřednostňují putování přírodou, průvodce jim dává tipy na výlety a turistické trasy a klasifikuje je podle obtížnosti. V průvodci najdete důležité autobusové a vlakové spoje včetně aktuálních časů odjezdů a délky cesty, dále výběrový seznam hotelů, které jsou rozděleny do cenových kategorií, včetně charakteristiky jejich služeb spolu s telefonními čísly a konkrétními cenovými údaji.

Průvodce také doporučuje místa, kde se můžete dobře najíst či pobavit. Rovněž se můžete seznámit se základními údaji z historie Itálie, její architekturou a uměním. Připojen je i stručný česko-italský slovníček a seznam důležitých výrazů.

Aktualizované vydání přináší nejnovější informace. Samozřejmostí jsou kvalitní barevné fotografie i řada podrobných map.

Reklama