Jsem nadšencem a obdivovatelem moderního cirkusu. Mám velmi ráda české divadelníky jako je Cirk La Putyka, když je v létě festival Letní Letná, tak dlouho před začátkem vyhlížím program a měla jsem dva sny – podívat se na představení La Perle v Dubai a na Cirk de Soleil v Paříži. Dubajský sen se mi letos v září splnil. Musím říci, že jsem doslova nadšená!

Když cestujete do Dubaje, nevíte, co dřív vidět, jaký div světa neminout a tak si čas rozdělíte tak, abyste toho stihli co nejvíce. Pak si také srovnáte priority podle svých zájmů, co vás zajímá a co musíte stihnout, I kdybyste měli vstávat brzy ráno nebo měli jít spát až někdy pozdě v noci. Pro mě bylo divadlo La Perle jedním z takových “MUST HAVE”.

6346b777611e7obrazek.jpg
Foto:laperle.com

Představte si, že vejdete do divadla, které má v rámci pódia kruhový bazén. Během představení voda hraje významnou roli. Buď se celá zakryje a herci s akrobaty mají pod nohama pevnou zem nebo se naopak ikonická aqua-stage díky posuvným deskám otevře a celá rozlije, takže celá plocha pódia je pod vodou a akrobaté v ní tančí, skáčou do ní, využívají všechny její efekty. To ale není vše. Během příběhu, který se na scéně odehrává se několikrát v rámci představení spustí různě zasazené vodopády v rámci hlediště. Sedíte v hledišti a jste v totálním uvytržení. Ta voda tryská kousek od místa, kde sedím? Jak mohou skočit akrobaté do bazénu v centru pódia z výšky 18 metrů? Je to prostě dokonalá show.

Vnímáte příběh, doplněný neskutečnými pohyby a akcemi akrobatů a vše kolem – vodní efekty, které jsou tak skutečné, že vám klesá brada, hra stínů a světel, videomaping a to všechno se strhující hudbou, která dokonale dokresluje linii příběhu. Celé se vám to zdá neuvěřitelné a fantastické.

Musím říci, že to byl pro mne nezapomenutelný zážitek! Pokud máte rádi tento druh představení, pak si divadlo la Perle v Dubaji nenechte ujít! I když představení trvá asi hodinu a půl, přestanete mít pojem o čase a v závěru vám najednou bude smutno, že už to končí.

6346b79e0a5a6obrazek.jpg
Foto: Visitdubai.com

Co byste měli vědět, pokud La Perle budete chtít navštívit:

  • La Perle se pořádá 5x v týdnu, s dvěma představeními za den.
  • Na představení můžete jít od úterý do soboty od 18:30 a 21:00.
  • La Perle je jedinečná aqua show v regionu, která kombinuje světovou třídu talentů s jednou z nejvíce technologicky pokročilou divadelní produkcí na světě.
  • La Perle představuje novou éru živých představeních v Dubaji s pohlcující inscenací, která se dá představit divákům pouze v multifunkčním divadle.
  • La Perle představuje dechberoucí spojení pohlcujících uměleckých představení, obrazů a techniky.
  • La Perle je ovlivněna dubajskou bohatou kulturou, pulzující současností a její aspirující budoucností, kterou oživují úžasné kousky a speciální efekty, které zanechají diváky bez dechu.
  • Spatřete zaplavení a usušení pódia během sekund, během toho co umělci představují ohromující vodní a vzdušné výkony.

6346b7d4a1c9bobrazek.jpg
Foto: Visitdubai.com

Kde najdete divadlo La Perle?

La Perle divadlo se nachází v srdci Dubaje v Al Habtoor City. Jednoduše přístupné ze všech míst Dubaje s přímým přístupem z cesty Sheikh Zayed Road a pěší vzdálenosti Dubajskému kanálu.

Více najdete na www.laperle.com

Na stránkách VISIT DUBAI www.visitdubai.com

6346b70bde2acobrazek.jpg

Naše články: