celul.jpgFoto: Shutterstock

Za celulitidu může i špatný životní styl
Riziko vzniku celulitidy se zvyšuje během těhotenství, přechodu i v pubertě. Celulitida vzniká změnami a degenerací podkožního tukového vaziva. Tyto změny se projevují navenek vznikem pomerančové kůže. Je ale třeba řešit problém od základu a nesoustředit se jen na vnější efekt, který by byl krátkodobý. Žádná žena přece nechce vystavovat na odiv pomerančovou kůži. Je na čase přestat se vymlouvat na genetiku a upravit svůj životní styl.

Málo pohybu, nesprávná strava, stres a kouření jsou velkým kamarádem celulitidy. Nikotin obsažený v cigaretách zužuje cévy a negativně ovlivňuje metabolismus, poškozuje kolagenová vlákna a ta ztrácejí svou sílu. Přirozená pružnost kůže se postupně ztrácí a projevy celulitidy se zhoršují.

Jak celulitidě můžeme předcházet?
Ideální prevencí je zdravá a vyvážená strava. Dejte si pozor na konzumaci jídel, která obsahují velké množství cukru či soli, taktéž se vyhněte mastným a nezdravým jídlům. Správně vyvážená strava představuje základ zdravého života, a proto se doporučuje jíst dostatečné množství zeleniny, ovoce a luštěnin a pečivo pouze celozrnné. Velmi důležitý je pitný režim a dostatek pohybu. Výhodou vody přijímané do organismu je mimo jiné její čistící schopnost, protože zbavuje tělo toxinů. Voda je pomáhá vyplavovat, čímž udržuje funkčnost buněk. Základem zachování zdraví, respektive jeho obnovy, je dobré prokrvení organismu. Mikrocirkulace krve zajišťuje zásobování živinami a kyslíkem, ale i odvod odpadních produktů látkové výměny - toxinů, což velmi pozitivně působí proti vzniku celulitidy. Před vznikem pomerančové kůže vás částečně ochrání i denní péče a hydratace po každé koupeli.

Jaké krémy pomáhají proti celulitidě?
Krémy proti celulitidě mohou být častokrát zbytečné, protože neřeší problém komplexně. Pravděpodobně vám pomohou upravit pokožku, ale nijak neovlivní ukládání tuků pod ní. Ozdravující účinky mají proto zejména přípravky proti celulitidě, které jsou obohacené o kofein a extrakt z chaluhy. Káva má totiž schopnost stahovat tukové bulky a zlepšovat mikrocirkulaci krve. Krémy s obsahem kávy a chaluh navracejí pokožce pružnost, zpevňují ji, redukují celulitidu, viditelně vyhlazují pokožku a zmenšují tukové polštářky. 

df.jpg

Cryosvelte z konceptu Pharmy MKL / Happy Buddha Rituals / Clarins Body Expert Contouring Care

Reklama