Získat cestovní pojištění pár měsíců před porodem není nic jednoduchého. Většina ústavů pojistí těhotné ženy jen do druhého trimestru. Do konce 7. měsíce těhotenství pojišťuje jedině ERV Evropská.

ERV

ERV Evropská nabízí Cestovní pojištění v těhotenství s nejširším rozsahem plnění při cestách po Evropě i do celého světa. „Nastávající maminky se nemusejí bát jet do zahraničí. Ještě dva měsíce před plánovaným porodem jim hradíme jakékoliv léčení či operaci, včetně předčasného porodu.  Pokud k této situaci dojde, zajistíme samozřejmě i zdravotní péči pro předčasně narozené miminko,“ říká ředitel obchodu a marketingu ERV Evropské pojišťovny Ondřej Rušikvas. Jedinou výjimkou jsou ženy, které mají rizikové těhotenství, a neměly by tak vůbec cestovat. „Těhotným klientkám doporučujeme sjednávat variantu pojištění do zahraničí Sbaleno Za poznáním, které kryje nejvyšší limity pojistného plnění léčebných a souvisejících výloh až do výše 4.000.000 korun. Pojištění získají už od 36 korun na den,“ doplňuje Ondřej Rušikvas. Samozřejmostí jsou nonstop asistenční služby v češtině a rozsáhlá síť Euro-Center po celém světě.

ERV

Předčasný porod v Itálii stál milion a půl

Nastávající maminky by rozhodně neměly cestovní pojištění podceňovat. Zrovna vloni řešila ERV Evropská pojišťovna předčasný porod v Itálii. Pětatřicetiletá žena v 7. měsíci těhotenství při služební cestě nečekaně porodila. „Novorozeně bylo umístěno na JIP, kde zůstalo tři týdny. Poslali jsme z České republiky speciální sanitku s inkubátorem a zdravotnickým personálem, která dopravila matku i dítě zpět domů. Celkové náklady se vyšplhaly na 1.400.000 Kč,“ popisuje Ondřej Rušikvas z ERV Evropské.

Výhody pro rodiny s dětmi

ERV

ERV pojišťovna myslí i na rodiny s dětmi. Děti až do 18 let mají 50 % slevu. Cestovní pojištění u ERV Evropské zahrnuje kromě pojištění léčebných výloh také pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví nebo majetku, kterou způsobíme někomu jinému. V rámci pojištění je také poškození či odcizení zavazadel. „Rodinám s dětmi určitě doporučuje připojistit si i storno zájezdu pro případ, že děti onemocní,“ radí Ondřej Rušikvas. Takových případů je totiž podle něj stále víc: „Podíl škod ze storna už téměř dohání medicínské škody. Vloni už to bylo 45 % z vyplacených škod.“

U ERV Evropské pojišťovny si klienti také můžou variabilně kombinovat osoby pojištěné v jedné smlouvě, například prarodiče s vnoučaty nebo kamarádky s dětmi. Více informací najdete na www.ERVpojišťovna.cz.

Klientské centrum

ERVERV pojišťovna, a. s.
Křižíkova 237/36a
186 00 Praha 8
Tel. 221 860 860

Reklama