Milá redakce,

téma cestovní horečky mě velmi oslovilo, protože já jsem jí začala trpět, až když jsem začala cestovat s dětmi.

Když jsme byli s manželem ještě sami, hodně jsme cestovali a mě bavilo už to balení a příprava. Měla jsem krásně zabalené zavazadlo, a dokonce bylo i místo na růžový kosmetický kufřík, ve kterém byla opravdu jen kosmetika.

Nikdy jsem nic nezapomněla, vždy jsem měla opalovací prostředky s různými faktory, sluneční brýle, časopisy, plavky ladily s pareem a žabkami. Když jsme se pak na letišti zbavili zavazadel, následoval nádherný rituál. Já jsem si vybrala nějaký nový parfémek a manžel si koupil karton cigaret a pak jsme si sedli do kavárny a při kávě jsme čekali na letadlo. Tolik idyla.

Po narození synka dálky pořád lákaly, tak jsme zase vyrazili. Jenže to už bylo něco jiného. Růžový kufřík letěl zase s námi, ale byl plný plen a krémů proti opruzeninám a vůbec většinu zavazadlového prostoru zabíraly věci na mimčo.

Hlavně ale ty nervy, abych něco nezapomněla!

Tenkrát jsme do Tuniska vezli i karton Dobré vody. Když jsme odevzdali zavazadla, tak jsem si šla koupit něco k pití. I když jinak piju jen vodu nebo minerálku, tenkrát jsem si koupila Fantu. Otevřela jsem plechovku a dala jsem si ji do kapsy u bundy. Ještě jsem chtěla zavolat rodičům, že všechno klaplo, když najednou cítím, jak mi něco teče po nohách.

Já do té kapsy dala tu Fantu obráceně.

To jsem v ní měla i pasy, naštěstí v igelitovém obalu. Manžel na mě vzteky ani nepromluvil. No prostě ideální začátek dovolené.

Musím říct, že od doby, kdy cestuji s dětmi, vyloženě trpím cestovní horečkou, a to můžeme jet třeba jen na den na chatu. Bojím se, že něco zapomenu, že budou trpět horkem nebo zimou, žízní nebo hladem. Vždy začnu balit s náležitým předstihem, takže v den D už nevím, co tam mám a co ne, tak začnu zase znovu, jsem nervózní jak pes, většinou se mi vyrazí i opar.

Nevím, jestli mi to za to vůbec stojí, protože pak se bojím v letadle, na lodi, ale pořád mě to někam láká. Tak ten děs vždy znovu a znovu podstupuji.
S pozdravem Eva

Evko, možná vyzkoušejte cestovatelskou verzi "pečlivý seznam". Ale na obrácenou plechovku v kapse to asi nezabere... Já bych dopadla ještě hůř, protože pasy v igelitovém obale nikdy nemám.

Dnešní téma je CESTOVNÍ HOREČKA! Nejstrašnější cestovní horečky čeká dárek od redakce (společenská hra od Budvaru a antiperspirant s vitaminy od firmy Radox).

 Jak prožíváte cestovní horečku a která byla ta pravá horečková?
Zmatkujete před cestou a jste nerozhodná?
Bloudíte v cizích zemích?
Máte nějaké kuriózní zážitky?

Byla jste teď na dovolené a prožila pořádnou cestovní horečku? Ne? Posledně byla horší? Napište nám o tom.

Cestujete do exotických zemí za dobrodružstvím a za exotickými chorobami?
Kde jste byla na poslední dovolené?
Jezdíte na dovolenou na stejné místo?


Jste konzervativní a manžel vás nutí do dobrodružství nebo je to naopak?
Jste pro adrenalin na doraz?

Dnes pod heslem Cizí neštěstí potěší...
Zajímá nás vaše zoufalství před dovolenou!

redakce@zena-in.cz