Nenechte se otrávit začátkem školního roku a užijte si ještě poslední zářijové dny, které nás čekají, na nějakém pěkném výletu. Což tahle zkusit Telč? Až do konce září je v zámecké galerii ještě k vidění expozice Telčí po stopách filmů. A stojí za to.

Asi každý ví, že Telč patří mezi kulturní památky dědictví UNESCO a už samotná její návštěva je neopakovatelný zážitek. Pokud jste navíc filmová fanynka nebo máte dítko školou povinné, které normální prohlídky hradů a zámků obvykle nemiluje, přijdete si ve těchto dnech ale opravdu na své.

Lokalita krásného zámku a okolí je totiž atraktivní pro filmaře české i zahraniční - a natočilo se zde bezpočet úchvatných záběrů, které si zahrály v nejednom oblíbeném dílku. Někdy je poznáme na první dobrou, jindy je zapotřebí malou nápovědu.

A pokud už vám návštěva tohoto místa letos nevyjde, nebuďte, dámy, smutné. Na jaře se jistě objeví další příležitost a i kdyby se žádná výstava nekonala (o čemž pochybuji) vychutnáte si zámek a celé město prostě jinak.

Však se podívejte na tu nádheru:

Telč

Vítejte ve městě Telč...

Telč

Dívejte se dobře kolem sebe, abyste něco nepřehlédli...

Telč

Miluji knihkupectví a tohle bylo opravdu kouzelné (stejně jako celé náměstí).

Telč

Hrnce a hrnečky (a jeden už mi leží na poličce doma)

Telč

Suvenýry nesmí chybět.

Telč

Celý den člověk může přemýšlet, který domeček je nejkrásnější...

Asi každý ví, že Telč patří mezi kulturní památky dědictví UNESCO a už samotná její návštěva je neopakovatelný zážitek. Pokud jste navíc filmová fanynka nebo máte dítko školou povinné, které normální prohlídky hradů a zámků obvykle nemiluje, přijdete si ve těchto dnech ale opravdu na své.  Lokalita krásného zámku a okolí je totiž atraktivní pro filmaře české i zahraniční - a natočilo se zde bezpočet úchvatných záběrů, které si zahrály v nejednom oblíbeném dílku. Někdy je poznáme na první dobrou, jindy je zapotřebí malou nápovědu.  A pokud už vám návštěva tohoto místa letos nevyjde, nebuďte, dámy, smutné. Na jaře se jistě objeví další příležitost a i kdyby se žádná výstava nekonala (o čemž pochybuji) vychutnáte si zámek a celé město prostě jinak.  Telč

Tohle je můj favorit.

Před prohlídkou zámku to ovšem chce dobré jídlo a chutný dezert. Víte, kam jít? No ano, nedávno jsem o tom psala v článku Kde je tady nejlepší hospoda?

A teď už jdeme na zámek


... abychom se ponořili do světa filmu.

Telč

Průvodce vás upozorní na zeď, před kterou král Miroslav v Pyšné princezně trhal ze stromků plody a dovíte se, že tam vlastně nikdy žádné stromy nerostly.

Telč

Ale to v pohádce nikdo nepozná, že?

Telč

Nechybí tu ani stopy po nové Angelice, jež tedy mezi námi nebyla podle mě nic moc.

Telč

Ale o to teď nejde.

Telč

Expozice interaktivně odhaluje návštěvníkům filmové zákulisí - k vidění je třeba stolek, za kterým „usnul“ v pohádce Jak se budí princezny František Filipovský.

Telč

Pamatujete?

Telč

A teď si trochu zahrajeme...


Jestlipak víte, co je to za obraz?

Telč

Správně – ten, o kterém král Miroslav řekl, že takto přece ve skutečnosti nevypadá…

Telč

A uhodnete, kdo a v kterém filmu nosil tento šat?

Telč

Vždy fešný Roden, tentokrát ve filmu Bathory.

Telč

A ještě vydržte..


Telč i místní svět filmu totiž opustíme vzpomínkou na seriál Cirkus Humberto (1988) s úžasnými kostýmy...

     Účastníci zájezdu: Jak si vychutnat hromadný poznávací výlet a neotrávit ho sobě ani ostatním     Zámek Nové Město nad Metují slovem i obrazem. A nechybí jeden gurmánský tip Telč

a geniální hudbou Karla Svobody. Krásné dny vám přeji..

Přečtěte si také:

Reklama